Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jelenleg melyik banknál a...

Jelenleg melyik banknál a legelőnyösebb számlát nyitni? Most OTP-s vagyok.

Figyelt kérdés

Mindent neten intézek, soha nem veszek fel készpénzt.

Jelenleg díjcsomagomban kb. 1000 ft a havidíj, és évente egyszer van a 4000 Ft körüli kártyadíj. Bármennyiszer utalhatok, csak a tranzakciós adót vonja le, de az mindenhol van.

Van hozzá hitelkeretem is, illetve AMEX kártyám is, amit használok, de csak a majdani jóváírás miatt.

Esetleg jelenleg van ettől olcsóbb más banknál?


2017. júl. 25. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért akarsz váltani?

Amiket leírsz, elég kedvező és ne felejtsd el, hogy ha véletlenül mégis egy bankfiókba kellene menned valamiért, akkor OTP fiókból van a legtöbb...

Ráadásul van - munkaidőben - élő chat szolgáltatásuk, neten is lehet bármit kérdezni.

Azt meg nem tudom, hallottad-e - mert elég új hír - hogy az AMEX kártyákat kezdik megszüntetni, be fogják vonni,illetve cserélni:

[link]

2017. júl. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazad lehet, így leírva tényleg kiválóak a paraméterei a csomagnak.


Nem hallottam még róla, köszi a linket, utánanézek!

2017. júl. 25. 12:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Gránit Bank csomagjai között nézz szét esetleg.
2017. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xswerdy ***** válasza:
van olcsóbb, persze, de sok esetben függ a havi jóváírástól, utalások számától, stb., hogy tényleg igénybe veheted-e (ezek sokszor olyan csomagok, hogy van egy magas díjuk, amit elengednek, ha bizonyos aktivitást mutatsz). Szóval a bankolási szokásaid ismerete nélkül nehéz megmondani a tutit.
2017. júl. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pl. az OTP banknál van olyan csomag (Smart), amivel 0 forint a havidíj, és ugyanúgy csak a 0,3%-os tranzakciós illeték az utalás költsége. Ahhoz kell 35 éves kor alatt minimálbér, afölött 150000 forint jövedelemjóváírás a számlára. (Kártya éves díja 35 éves kor fölött ~4000 forint, alatta ~2000 forint.)


Nem tudom, mit kapsz még a havi 1000 forintért, de ha neked csak az utalás fontos, és teljesíted a jövedelem feltételt, akkor mindenképp válts Smart csomagra. Az AmEx, hamarosan átalakulva az MC Bonus számlája ugyanúgy bevonható a Smart csomag számlakörébe az OTP Direkten.

2017. júl. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
32 éves vagyok, havi 180 ezer fix érkezik rá munkabérként, havi 2-3-szor utalok, többségben kártyás fizetés van, szinte mindenhol úgy fizetek, még a közüzemű díjakat is a szolgáltatók oldalán. Az AMEX kártyával, és a sima kártyáról utalom rá havi kétszer a kiegyenlítést.
2017. júl. 25. 20:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor tök feleslegesen fizetsz havi 1000 forintot, ezt ingyen is megkapnád. Nem tudom, hogy most fizetsz-e a saját számlák közötti utaláskor, Smart csomagban az teljesen ingyenes.
2017. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!