Pénz átutalashoz milyen adatokat kérhetnek?
eladó az xbox-om és Angliából írt egy srác aki megrendelné átutalással.
ezeket az adatokat kérte el:
A Bank neve:
Számlaszám (IBAN):
Számlatulajdonos neve:
Swift kód:
Teljes fizetés:
Ország:
Telefonszám:
ezekből az adatokból csak pénzt tud utalni nekem ugye?
Igen.
De NAGYON vigyazz mit csinalsz, kizarolag akkor csomagold be a cuccot, ha a penz tenylegesen a szamladon van. Amugy... Magyarorszagon nem tudtad eladni, hogy Angiaba akarod kuldeni?
Persze, hogy rendben lévőnek tűnik. De nem az adatokkal fog visszaélni.
A módszer lényege, hogy majd elhiteti veled, hogy majd megkeres téged a külföldi "bank" emailben, hogy a pénzedet már átutalta az illető, de a bank függőben tartja, és már csak egy lépés választ el téged attól, hogy megkapd. Ez a lépés pedig az, hogy küldd el a csomag nyomkövetési számát. Ezt meg csak akkor tudod megadni, ha a csomagot már elküldted. Itt szokták megszívni az emberek. Feladják a csomagot, ezzel a csaló megkapja a terméket, az eladó meg futhat a pénze után a nem létező bankhoz.
Egyébként gondolkoztál már azon, hogy egy angliai személynek miért Magyarországról kell vásárolnia egy olyan terméket, ami a saját országában is tömegével elérhető, használtan is? Mennyire életszerű, hogy te vagy neki a legkézenfekvőbb és leggazdaságosabb megoldás?
Nigériai csalás
Tipikus fajta: hirdetési oldalon meghirdetett termékedet akarják megvenni
• leginkább elektronikai termékeket (telefon, fényképezőgép, laptop stb.), de más jellegű dolgok is érdeklik őket pl. hangszer, menyasszonyi ruha
• apróhirdetési oldalakon, Facebookon stb. lévő hirdetéseidre válaszolnak
• angolul vagy magyarul is írhatnak
• fedősztori is lehet, bár nem feltétlenül: a feladó Angliában él, és Nigériában élő rokonának szeretné
megvenni a terméket / humanitárius szolgálatot teljesít, és egy beteg kisgyereknek venné az árut
• sokkal magasabb összeget ajánl a termékért, mint amit az ér, és ezt ilyesmikkel indokolja: ott drágább / nem kapható / nem számít mennyibe kerül, csak gyorsan küldd el neki stb., természetesen a magas postaköltséget is fizeti
• ezután elkéri a bankszámlaszámot
és jön valamelyik kamu sztori az alábbiak közül:
◦ megírja, hogy elutalta a pénzt, amit hamisított bankszámlakivonattal próbál alátámasztani (olyan banknál „utal”, ami nem is létezik), és kéri a termék postázását.
◦ vagy elkéri az elpostázott termék csomagszámát, amivel te igazolni tudod, hogy úton van az áru, és csak ezután akar „utalni”
◦ vagy már „elutalta” az összeget, azonban amíg nem írod meg a csomagszámot, addig az összeg "zárolva van és nem vehető fel" (ez is egy nyilvánvaló kamu)
◦ vagy küldj előre egy bizonyos összeget, mert a nemzetközi utalásoknál van egy limit, aminél kevesebb pénzt nem lehet utalni, és a küldött összeget az áru ellenértékével együtt ő vissza fogja neked utalni (természetesen ez mind hazugság)
Ha mégsem küldöd el neki az árut, akkor fenyegetőzni kezd, hamisított, FBI/rendőrség/Interpol által írt leveleket küldözget, amelyek a postázásra szólítanak fel.
Ha a fentiek közül bármit tapasztalsz, akkor nigériai csalás, ne küldj semmit sehova.
Ezekhez az adatokhoz snekinek semmi köze, csak hogy tudd:
Teljes fizetés:
Ország:
Telefonszám:
A fizetéshez főleg, az ország adott, telefomszám meg minek?? Max ha itthon adnád el. Tedd fel jófogásra, ott csak elviszik.
# 9
Teljes fizetés alatt nyilván azt értik, hogy teljes átutalandó (fizetendő) összeg, és nem a kérdező munkabérét. Ettől persze még nyilván átverés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!