Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet folyószámlámhoz...

Hogyan lehet folyószámlámhoz a hitelkeretet beállítani?

Figyelt kérdés
Van egy K&H-s bankkártyám, amire havonta 150-200 ezret rakok. A fizetésem nem oda érkezik, mert vállalkozó vagyok. Ez lehet baj? Mekkora összeget adnak szerintetek így a kártyámhoz? Egy nagyobb kiadáshoz hiányzik egy kis összeg, gondoltam így oldom meg. 1 hét múlva vissza is tölteném a kivett összeget. Netbankon lehet intézni, vagy csak személyesen? Előre is köszönöm a válaszokat!
2017. júl. 14. 21:15
 1/1 anonim ***** válasza:

"Van egy K&H-s bankkártyám, amire havonta 150-200 ezret rakok"

Nem a kártyára rakod a pénzt, hanem a bankszámládra, a kártya csak egy segítség ahhoz, hogy hozzájuss a pénzedhez. Hogy egy hasonlatot használjak:van egy tányér levesed (bankszámla), de ha nem kapsz hozzá egy kanalat (bankkártya), akkor nem tudod megenni a levest.

Nem kötekedésképpen írtam, hanem a zért, mert a kártyádhoz nyilván tartozik egy bankszámla, amit a K&H-nál vezetsz, de a "fizetésed" nem oda érkezik.

Na itt a másik bökkenő, ugyanis a vállalkozónak nincs "fizetése", csak bevétele, kiadása, nyeresége, stb.

És nem, ezt sem kötekedésképpen írom, ugyanis a bank szempontjából nagyon nem mindegy ez. nekem pl. hiába van havi 200 ezer ft bevételem, a "fizetésem" a számlámra megy, mégsem kaptam folyószámla hitelt, mert csak :D Indok: nem úgy hívják a beérkezett pénzt, hogy "munkabér".

A folyószámla hitelkeret megállapításához, a szerződéskötéshez mindenképpen be kell menned a számlavezetőbankodhoz (amelyikre a "fizetésed" érkezik) - de ne fűzz hozzá nagy reményeket.

A helyedben inkább igényelnék egy gyorskölcsönt vagy egy hitelkártyát - azt talán jobban megkapod. vagy személyi kölcsönt... azt még nekem is adtak volna... :-)

2017. júl. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!