Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent ez az SMS üzenet...

Mit jelent ez az SMS üzenet és miért pont most kaptam?

Figyelt kérdés

T. Ugyfelünk! Diákhitel törlesztésével 6.663 Ft hátralékba került. Kérjük tartozását haladéktalanul egyenlítsde ki! Diákhitel Zrt. (+elérhetőség)


Nekem van kb 1 millió hitelem

tehát 1 millió + kamat a hátralékom nem?

És illetve nem értem, hogy miért most kérik, ha még nem találtam állást mióta végeztem.

Mit tudnak ilyenkor csinálni egy emberrel?

Ha semmi jövedelme és tulajdona nincs, valamint pénz sem a számláján.

Úgy érezném korrektnek hogy akkor követelik ha már az ember talált egy stabil munkahelyet.

De egyébként a ház majdhogynem összedől, annyira felújításra szorul. Ezer sebből vérzek, megmondom őszintén ez lenne az utolsó dolog amire fizetnék. Mert most a nyelvvzisgára gyűjtök az fontosabb a jövő szempontjából. Ha az nincs akkor nincs diploma ha nincs diploma akkor nincs jó munka ha nincs jó munka akkor nincs jó életszínvonal. Ergo nem ér semmit az élet.



2017. máj. 18. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"T. Ugyfelünk! Diákhitel törlesztésével 6.663 Ft hátralékba került. Kérjük tartozását haladéktalanul egyenlítsde ki! Diákhitel Zrt. (+elérhetőség)


Nekem van kb 1 millió hitelem

tehát 1 millió + kamat a hátralékom nem? "


"megmondom őszintén ez lenne az utolsó dolog amire fizetnék."


Pedig sokkal jobb lenne, ha felvennéd a Diákhitel központtal a kapcsolatot és nekik tennéd fel ezeket a kérdéseket, valamint befizetnéd a 6663 ft-ot, ugyanis, ha nem fizetsz, felmondják a szerződésedet és egy összegben fogják követelni rajtad az 1 millió valamennyi ft-ot, ezenkívül átadják a NAV-nak, ahol is adó módjára behajtható lesz ezáltal.

Szóval sokkal jobban jársz, ha egyezkedsz a Diákhitel központtal.

Ja, és a 6.663 ft az törlesztő részlet elmaradás, nem a teljes tartozásod.

2017. máj. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A hátralék nem a teljes hiteled,hanen amit nem teljesítettél a megadott időpontig. Ha nem fizeted a részeteket,akkor jönnek majd a késedelmi kamatok. Ha sokáig nem törleszted,akkor felmondják a hitelt. Ilyen esetben egy összegben fogják követelni az összeget. Ha ezt sem fizeted, akkor kiadják végrehajtónak,aki ráteszi a saját munkadíját is. Előbb utóbb foglalnak. Ha nem tudnak mit, akkor a leendő fizetésedből fogják tiltani az összeget. Csak ez már egy jóval nagyobb összeg lesz.

Próbálj beszélni velük, kérj halasztást.

2017. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Nincs pénzed ,de gyűjtesz. Összedölni akar a ház,de hitelt veszel fel. Majd behajtják szüleiden. Vagy a jövőbeni fizetésedből vonják kamatostúl.

Keresd fel a megadott helyet ha nem szeretnéd a behajtást megismerni.

2017. máj. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A pénzt a szüleimnek vettem fel még anno hogy legyen áramunk meg vizünk, bár ezt senki nem kérdezte, annak írom aki azt mondta hogy behajtják rajtuk, nem lesz azért lelkiismeret furdalásom. Úgy írta az illető mintha én eltapsoltam volna azt a pénzt...
2017. máj. 18. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Ebben az esetben még meg is bűntetnek. A diákhitelnek vannak szabályai.
2017. máj. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Carragher_x ***** válasza:
78%

Nem tudom honnan került elő ez a hülyeség, hogy a szülőn hajtanák be. Nem, rajtad fogják behajtani.

A diákhitelről van szerződés, ugye? Akkor mondjuk olvasd el a feltételeket, mert biztos vagyok benne, hogy világosan benne vagy hogy mikortól kell törleszteni és hogyan. Nem korrektségről kell gondolkodni, hanem el kéne olvasni azt a nyamvadt papírt, amit aláírtál.

És mint előttem is írták, időszerű lenne felnőtt üzemmódra váltanod, ugyanis a hiteltörlesztés (+ adózás + számlák és egyéb kötelezettségek befizetése) az a legelső dolog, amire pénzt kell kiadnod. Minden más csak utána.

2017. máj. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem dolgozol akkor is törlesztened kell havonta jelenleg 6660 forintot. Ezt minden hónap 12. napjáig kell befizetned. Pár nap eltelt már 12-e óta és így 3 forint késedelmi kamat is hozzájött ehhez.


Az aktuális egyenleged meg tudod nézni a Diakhitel Direkt oldalán:

[link]


Ott be is tudod fizetni bankkártyával online.

2017. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
"Úgy érezném korrektnek" Hát ez jó. Csakhogy van egy hitelszerződés, és amikor hozzád vágták a pénzt, akkor megismerhetted a feltételeket is. Ha akkor elgondolkodsz, és azt mondod: "ezt nem érzem korrektnek, nem veszem fel a hitelt", akkor igazad lenne. Így utólag már eléggé fordítva ülsz a lovon, hogy megmondd, mit érzel korrektnek és mit nem.
2017. máj. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!