Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire igaz az otp gepkocsi...

Mennyire igaz az otp gepkocsi nyeremeny?

Figyelt kérdés

Most akarok 'belefektetni" nagyobb osszeget es nyerni szeretnek gepjarmuvet de nemtudom hogy hany civil ember nyert mar. Esetleg van olyan aki vagy akinek valami ismerose mar nyert?

Gondoltam arra is hogy a bank elsunnyogja hamis szamokkal. Vagy ilyen hivatalos dolgokban ilyen nem tortenhet meg?



2017. máj. 1. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ott van a nyereményjegyzék, minden hónapban kisorsolnak 8-10 autót, de az, hogy nyerni szeretnél nem jelenti azt, hogy nyerni is fogsz. Azt kizártnak tartom, hogy egy OTP ezzel csalna.
2017. máj. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"Gondoltam arra is hogy a bank elsunnyogja hamis szamokkal."


Nem sunnyogja el. Kb annyi rá az esély, minthogy a bankban lévő pénzedből sikkasztanak, ami gyakorlatilag 0. A banknak ez a konstrukció vastagon megéri, hiszen a nyereménybetét egy sima bankbetét, amire nem fizet kamatot. Illetve "fizet", de nem közvetlenül neked, hanem egy nyereményalapja gyűjti össze a kamatot, amiből autókat vesznek és sorsolnak ki. A nyerési esélyeid viszont alacsonyak, mivel sok ilyen betét van forgalomban.


Szerintem játéknak jó, ha 1-2 darabot tartasz, de nem valószínű hogy nyersz, így gyakorlatilag csak a pénzedet eszi az infláció, illetve a kamatbevétel is elmarad.


Egyébként a lottón sem valószínű hogy nyersz. A legtöbb ember bármilyen masszívan lottózik is élete során, soha nem viszi el a főnyereményt. Ez az elsunnyogás dolog hiányos tudásra utal a valószínűségszámítás területén, ellenben élénk fantáziára az összeesküvés elméleteket illetően.


Mellesleg ajánlom figyelmedbe az FHB nyereménybetétjét is, ahol kisebb tárgynyereményeket is lehet nyerni.

2017. máj. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2.: 600e ft-rol van szó, a penhez majd csak jovo ev februarjaban tervezek hozzanyulni addig ott van a szamlan kamat nelkul.

Ezert gondoltam mindegy ha beleteszem vagy nyerek vagy nem addig.

2017. máj. 2. 07:19
 4/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
Semmi biztosíték nincs, hogy veszel 600e-ért nyereménybetétkönyvet, és akármennyi időn belül nyersz. Ugyanakkor az is lehet, hogy veszel ey ötezrest, és két hónap múlva nyersz.
2017. máj. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha van 600 ezred, vegyél inkább állampapírt vagy valamilyen alacsony kockázatú befektetési jegyet. Ott ugyanis kapsz pár százalék kamatot és jövő februárra 610-615 ezer lesz belőle. A gépkocsi nyereménybetétnél nagyon kicsi a nyerés esélye, alig jobb, mint a lottón az ötöstalálat.

Amúgy is, ha most veszel, csak júliusban fog először részt venni a sorsoláson a betét, ami februárig csak 7 sorsolás. Nekem 8 éve van betétkönyvem, természetesen nem nyertem. :) Jó, mondjuk én csak egy db 5000-eset vettem, játék szintjén.

2017. máj. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Mennyire igaz az otp gepkocsi nyeremeny?"


Teljesen. Mégis mit gondolsz? :-D



Nyerni azonban nem könnyű! Régen se volt az. Az egyik barátom nagybátyja nyert régen egy Daciát.

2017. máj. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#5 Sokkal-sokkal nagyobb az esély, mint egy lottó ötösre.

Itt kiszámolták:

[link]

2017. máj. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Mig az otosre 44 millio az esely erre 90ezer. Van kulonbseg sok.

Ugy vagyok vele vagy szerencsem lesz vagy nem

2017. máj. 2. 20:25
 9/13 anonim ***** válasza:
Ráadásul a 90000-et 10.000 Ft-os betétre számolták és 6 milliós autóra. Ahogy nézem 3 milliós autókat szoktak sorsolni, tehát máris 45000, és ha ezt leosztod 60-nal, akkor máris 1:750 az esély. Persze időközben csökkent a kamat, most 0,55%, tehát 750/(0,55/0,85)=1160 lesz az esély, ami nem olyan rossz.
2017. máj. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ha en most 600e ft ertekben veszek 12db 50e-s betetet es ha mondjuk majd februar korul visszaszeretnem valtani penzre mert nem nyertem akkor vonnak le valamit az osszegbol?

Vagy esetleg a befizetesnel? Mivel 12 db betetet nem 5perrc kitolteni es felvinni az adatokat.

2017. máj. 2. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!