Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet-e a diákhitelt csekken...

Lehet-e a diákhitelt csekken befizetve törleszteni? Ha igen, hol kell kérni ezt a "lehetőséget"?

Figyelt kérdés

Átutalással ment eddig és valaki azt mondta (nem hivatalos), hogy más lehetőség nincs is.

Minek fizessem be a számlára a saját pénzem, csak azért, hogy átutalhassam? Külön költsége is van az utalásnak, amit persze nem lehet a diákhitel zrtre terhelni.


2017. ápr. 1. 09:00
1 2
 11/18 anonim válasza:

Remélem troll vagy amúgy, mert elég vicces amit írsz. Ha komolyan gondolod akkor vissza kellene menned még pár félévre az egyetemre, hogy megtanuld, hogy ha HITELT veszel fel annak következménye van!


Üdvözlettel

egy diákhitel2 törlesztő

2017. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Egy: nem ismered a körülményeket, amikor felvettük (nem felvettem) a diákhitelt. Én nem akartam felvenni. De ez teljesen mindegy, nem ide tartozik.

Kettő: én láttam igényesen megcsinált weboldalakat, mivel egy barátom webprogramozó. A diákhiteldirekt weboldala enyhén szólva nem felhasználóbarát. Nem fura ez?

Három: Amit írtál, annak semmi köze a kérdésemhez. Nem a hitel következményei volt a téma, hanem a fizetés módja. (Vagy ha mégis összefügg a kérdésemmel ez, kérlek, fejtsd ki.)

Négy: legközelebb a kérdésre válaszolj. Diploma kell ahhoz, hogy ezt megértsd.

2017. júl. 24. 22:48
 13/18 anonim ***** válasza:

"adósságot csinálj saját magadnak a mulasztásodból"


Ja, annyira hogy a NAV-os késedelmi kamat még az inflációt sem fedezi, pont akkor jársz jól ha mulasztasz.

2017. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

13. Ez nem értem, hogy jön ide.


Az eredeti kérdés az volt, hogyan lehet külön költségek nélkül befizetni a diákhitelből. A diákhiteldirekt jónak tűnne, ha még mielőtt regisztrálok ott, elolvashatnám a feltételeiket, de feltételekre mutató link nem működik. Emiatt elszidtam a diákhitel és a nav intézményét is. Merthogy nem csinálják meg működőre, könnyen kezelhetőre a felületüket, ezzel megnehezítve a befizető dolgát, esetleg késedelemhez hozzá is járulnak ezzel.

2017. júl. 25. 19:00
 15/18 A kérdező kommentje:

Nos, azóta regisztráltam a diákhiteldirekten, már fizettem is be többször is. Szóval a 2. és 3. válaszoló vitte a tutifrankót és mondta meg a megoldást. Regisztráció után írtam nekik, hogy nem működő link van a főoldalukon, esetleg jó lenne javítani, nagy ívben tojtak rá, ennyit róluk. Én előbb regisztráltam volna ott és kezdtem volna el törleszteni, ha működik az a link és el tudom olvasni a szabályzatot. De nem szúrnak ki velem, mert idén már így is, úgy is letörlesztem az egészet.

Legközelebb valami rejtvényt kéne rakniuk az oldalukra, és csak az kattinthat tovább, aki megfejti, így is késleltetve a fizetni vágyókat, hogy még később tudjanak fizetni, még inkább elmenjen a kedvük az oldal használatától, és így esetleg még több kamatuk jöjjön össze.

Jeeeeee!

2017. okt. 1. 14:57
 16/18 anonim ***** válasza:
Diákhitel 2 kamatmentes lesz. A Diákhitel 1 meg kevesebbet kamatozik mint az infláció :) Nem ebből fognak megélni.
2017. okt. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Sokra nem megyek ezzel, akkor kellett volna kamatmentesnek lennie, amikor én vettem fel. Így nagyszerűen tudják késleltetni, hogy saját lakást vegyek, saját családot alapítsak, stb. Ilyenben nem hogy nem támogat az állam, de még hátráltat is. Ezért elismerésem nekik. Persze akinek már van három gyerek, az kapja dögivel a segítséget, más meg...
2017. okt. 2. 17:02
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan fejezd be a hisztit. Késleltet a dolgaidban? Persze amikor felvetted a pénzt, gondolom jól jött. Aki felvette a hitelt, annak számolnia kellett vele, hogy vissza is kell fizetni. Kamatmentesen is vissza kellene fizetni a tőkét, de akkor is meg lennél sértődve, és azt harsognád, hogy téged csak le akarnak húzni.
2017. okt. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!