Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti szoktatok szólni a bankotok...

Ti szoktatok szólni a bankotoknak, ha külföldre mentek?

Figyelt kérdés

Eddig ez eszembe sem jutott, de múlt héten történt, hogy egy kanadai alapítványnak adományoztam egy kisebb összeget és másnap reggel azonnal hívott a bank, hogy letiltották a bankkártyám, mert gyanús tranzakcióként értékelték a dolgot és meg szeretnének győződni róla, hogy valóban én kezdeményeztem-e.

Ez egyfelől tök jó, más részről azért kicsit ijesztő. De felmerült bennem a kétely, vagy vajon nem lenne-e célravezető szólni a bankomnak, hogy nyaralni fogok menni és előfordulhat, hogy spanyolországból fog kártyahasználatról érkezni infó feléjük.



2017. márc. 31. 01:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Múlt héten, miután Kanadába utaltál, nem használtad véletlenül ugyanazt a bankkártyát itthon is vásárlásra vagy pénzfelvételre? Rengeteg helyen használtam a kártyámat Olaszországtól Egyiptomig, de az egyetlen, amikor felhívtak, akkor volt, amikor rendeltem valamit külföldről és utána nem sokkal vásároltam valamit a kisboltban. A bank nem látja, hogy az egyik egy netes rendelés volt, ők csak azt látják, hogy földrajzilag két igen eltérő helyen használtad a kártyát, és fizikailag lehetetlen, hogy mindkét helyen személyesen ott voltál.
2017. márc. 31. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Szól a f.,;#szom
2017. márc. 31. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Akkor is szólok nekik, ha szarni megyek. A családbarát kedvezménybe bevontam őket. Marika bankos az egyes gyorshívó a telefonomon, Böbe a 2 es, Etelka a 3 mas. A kedvencek listája is az első 4 helyen a bankom, ahogy az app is a főkijelzőn van. A kézfejemre tetováltattam, hogy a bankot hívni mindenért... Igen az a minimum. :D
2017. márc. 31. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam szólni. Azért volt nyilván gyanús, mert nagyobb összeg külföldön. Velem is történt ilyen Olaszországban, de akkor tényleg ellopták a kártyaadataimat. Szóval hála Istennek.


Az ilyenektől eltekintve simán használom külföldön is, a normál tranzakciók nem gyanúsak nekik pusztán attól, hogy külföldön történnek!

2017. márc. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha EU-n kívülre megyek, szoktam szólni, biztos, ami biztos alapon.
2017. márc. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
En mindig szolok, ennek ellenere most osszel Peruban hasznaltam a kartyat buszjegyvasarlasra es siman letiltottak.
2017. márc. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3 válaszoló

Nagyon tetszik amit irtál ,a stílusa bejövős!!!😆☺☺😉😉

2017. márc. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
Hú, hát szerencsére nekünk nem tiltották le a kártyát, de egy héten át folyamatosan hívogattak, hogy biztos mi fizettünk-e vele itt meg ott, pedig csak az EU-ban nyaralgattunk. És legalább azonnal és ingyen feloldják a tiltást, ha kiderül, hogy fölösleges volt a paranoia?
2017. ápr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Üzenném a "szól a f****szom" meg "elmehetnek a f*****szomba" kommenteket író végtelenül intelligens egyedeknek. Otthon a csendes szoba magányában maradjatok a véleményetekkel. Butaság amire próbáljátok vezetni a kérdezőt.

Kérdező!

A legtöbb banknál e-mailben, telefonon is be tudod jelenteni a külföldi bankkártya használatot, érdemes is. EU-s költéseket nem nagyon szoktak tiltani, de igazából nem is azt nézik, hogy hol történt a költés, hanem, hogy az általános kártyahasználati szokásaidtól mennyire tér el az adott tranzakció. Szerintem szólj, nem túl nagy erőfeszítés, de ha letiltják a kártyád külföldön az viszont már nem kis gáz. 😊

2017. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!