Hitelfelvételnél mit néznek a bankszámla kivonaton?
Egy nagyobb hitelnél, pl. ingatlanhitelnél apróság, főleg ha csak egyszer fordul elő ilyen, de mégsem jó képet fest a hitelt felvenni szándékozóról.
Rendezd, hogy ne legyél mínuszban és azután nyomtass vagy kérj hiteles kivonatot.
Persze ha az előző hónapot zártad mínuszban, azt már nem tudod meg nem történtté tenni, de az néz csak ki igazán rosszul, ha az ügyfél képes önként alátámasztani, hogy a számlája jelenleg is mínuszos.
Értem az elgondolásod, de az a baj, hogy ha a hónap utolsó napján (feltételezem akkor) terhelik a számlavezetési díjat és így a záráskor a számla mínuszban lesz, akkor a kivonaton negatív egyenleg szerepel. Ráadásul minden hónapban.
Persze ha több havi kivonatot nyújtasz be, akkor látni fogják, hogy mindig rendezed, viszont ez éppen azt mutatja nekik, hogy hónap végére anyagilag kimerülsz, ami nagyon rosszat jelent a hitelképességed szempontjából.
Semennyi törlesztőrészletet nem bír már el a havi jövedelmed.
Ha készpénzben kapod a fizetésed és csak egy részét rakod be vagy nem is használod a számlát, akkor persze azt is látják, hogy ennek semmi köze a valós jövedelmi helyzetedhez.
Így sem néz ki valami jól, de így tűrhető.
Nálam úgy volt, hogy elutaltuk az önerőt a számlámról.
Nulla forint maradt rajta, a többi pénzünket a hitelt nyújtó banknál nyitott számlára helyeztük.
Két nappal később vásároltam online 30 ezerért koncertjegyeket, lement A hitelbe.
Gyorsan bementem rendezni, közben kiderült, hogy ha nincs is igénybe véve az A hitel, automatikusan úgy kezelik, hogy az minuszos a hitelkeret összegéig.
Nem foglalkoztak vele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!