Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel, határozott idejű...

Lakáshitel, határozott idejű munkaszerződéssel, hogyan, kinél? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! 5 éve dolgozok egy cégnél határozott idejű munkaszerződéssel, amit minden évben hosszabbítanak. Lakást szeretnék vásárolni, de a bankok elutasítanak .Eddig a Cibnél és Otpnél próbálkoztam. Mi lenne erre a megoldás, illetve hol tudnék próbálkozni ahol talán adnának? Teljesen el vagyok keseredve, már a lakás is megvan amit szeretnék megvásárolni. Köszönöm előre is.
2017. márc. 12. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kapsz, mert 5 éven át a törvények szerint nem lehet hosszabbítani a határozott idejű szerződést. A bankok ezt pontosan tudják, és ezzel azt is, hogy a céged pont a kamus, lehúzós fajta, ahol ügyeskedéssel játsszák ki a dolgokat, és így nem számítasz jó ügyfélnek, mert az ilyen cég szokott gyorsan utcára rakni mindenkit.
2017. márc. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy 5 évnél tovább nem lehet ezt csinálni, utána állandósítani kell.
2017. márc. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

5 éven belül sem adnak a bankok határozott idejű szerződésre hitelt: gondoljatok csak bele: hogy adna egy bank pl. 15 évre hitelt, ha mondjuk csak 10 hónapos munkaszerződése van valakinek? A másik 14 évvel mi lesz?


Ismerősöm épp most panaszkodik: tavaly július óta dolgozik, március végén lejár a határozott idejű szerződése és el van keseredve, mert nem számított rá, hogy nem hosszabbítják meg.

2017. márc. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!