Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hiteltanácsadásban tud segíten...

Hiteltanácsadásban tud segíteni valaki?

Figyelt kérdés
Üdvözlöm.Elek városban vennénk egy 100 m2-es házat,melynek vételára 5.700.000 ft.30 hetes terhes vagyok és szeretnénk aláírni még egy babára,tehát elvileg 1.430.000 ft CSOK-ra jogosultak lennénk plusz hozzátennénk saját pénzből 570.000 ft-ot,így 2.000.000 ft önerőnk lenne.3.700.000 ft hitelre lenne szükségünk.A tulajdonos akitől vennénk a házat rendelkezik egy 6.000.000 forintos tartozással,ami a házra van terhelve,az lenne a kérdésem hogy van e lehetőség úgy hitelre,hogy a CSOK-al +önerő felvegyük a 3,7 milliót és a tulajdonos pluszban készpénzben kifizeti a bankja felé a fennmaradó Xszázezer forintot!?Voltunk az otp banknál,ott lenne lehetőség,de lakástakarék megkötéséhez(12.000forint minimum) köti a hitelt + 15 évre 29.000 forintos törlesztőrészletet kérne.Ennél kedvezőbb dolog érdekelne minket.Köszönöm válaszát előre is!

2017. márc. 9. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha megírod, hogy mennyit keres a férjed, akkor meg tudom mondani, van-e kedvezőbb lehetőség az OTP ajánlatánál.


Az eladó próbáljon megalkudni a bankjával, hátha elengedik a tartozását. Ehhez be kell nyújtani egy Előszerződést, vagy egy Vételi Ajánlatot az Őt hitelező bankba és kiderül.

2017. márc. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Küldtem privátban választ, de ide is leírom.


Megnéztem az OTP kalkulátorát, a lehető legkedvezőtlenebb ajánlatot kaptátok.

A kalkulátor szerint 15 éves futamidővel, 3 havi kamatperiódusú piaci hitellel jön ki a 29.000Ft-os részlet és valóban kell legalább 12.000Ft-os Lakástakarékot kötni ahhoz, hogy a közjegyzői díjat visszafizessék.


Ez helyett választhatjátok az Otthonteremtési kamattámogatott kölcsönt 1 és 5 éves kamatperiódussal is, de a lakástakarékot belekombináljátok bele a hitelbe. 20.000Ft-os lakástakarékot javaslok, de még azzal együtt is csak 30.000Ft lesz a részlet 1 éves kamatperiódus választása esetén. Ezzel a módszerrel megfeleltek annak a feltételnek is, hogy visszakapjátok a közj. díjat és a hitel 12 éves futamidővel is kifizethető.


Maradjatok az OTP-nél, mert vidéki házak esetén sokkal biztosabb, hogy adnak hitelt, mint a többi bank.

2017. márc. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindenekelőtt köszönöm a segítségedet!Írtam üzenetet,de a kommentedre is válaszolok!Ez most azt jelenti,hogy 12 évre a részlet 30.000 forint lenne plusz a 20.000 forintos lakástakarékot meddig számoljam?Azzal beletörleszthetek a hitelbe is ,ha lejár a takarék?Nem vagyunk jártasak a hitelben szerencsére,hálás is vagyok a segítségedért!
2017. márc. 12. 18:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A lakástakarékkal együtt lenne havi 30E Ft a részlet és a hitel 1 éves kamatperiódusú lenne. Ha tudnátok többet is vállalni, akkor még jobb megoldásokat tudok kihozni.

Email címre el is tudom küldeni a számotokra megfelelő OTP-s ajánlatokat.


Sajnálatos, hogy egy bankfiókban ennyire rossz ajánlatot kaptatok.

2017. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi sem értettük hogy miért ilyen rossz ajánlatot kaptunk!A férjem 110.000 ft ot keres,én jelenleg táppénzen vagyok,ami 100.000 szintén!
2017. márc. 12. 20:13
 6/7 A kérdező kommentje:
Elküldtem az e-mail címem :)
2017. márc. 12. 20:16
 7/7 anonim ***** válasza:
válaszoltam a mail címedre.
2017. márc. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!