Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan zajlik hitellel egy...

Hogyan zajlik hitellel egy ingatlan vásárlás?

Figyelt kérdés

1300000ft-os ingatlanról van szó.

2000000ft-tól láttam hogy kezdődik a hitel.

Nincs önerőm sajna de az ingatlan papírra ráírhatunk annyit hogy 20% önerő meglegyen. Felújított bútorozott.


Felbecsüli a bank?

Mennyi idő a hitelelbírálás? (kb)

Mikor fizeti ki a bank az eladónak?

Mit nem tudok?



2017. márc. 4. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Óriási kockázat úgy nekifogni egy adásvételnek, hogy "20%-kal többet írtok a papírra", mivel a banki értékbecslők sem most jöttek a falvédőről, ha az ingatlan nem ér annyit, amit az Adásvételibe írtatok, le fogják húzni az értékét a valósra és csak annak az értéknek valahány %-át kaphatnád hitelbe. Az sem biztos, hogy 20% önerő elég lenne, mivel ez bank és település függő.

A bútorok banki hitelnél nem számítanak, mivel csak az ingatlant becsülik fel, az ingóság értéke nem adódik hozzá a becsült értékhez.

Kb 1-2 héten belül kiderül, hogy az ingatlan elbír-e annyi hitelt, amennyit szeretnél. Ha nem, de lenne plusz ingatlan fedezet, akkor azt még fel lehet ajánlani, de ha nincs, akkor elutasítják a kérelmedet.

A teljes bírálat bankfüggő, kb 2-5 hét.

2017. márc. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor személyi kölcsön marad :( Amúgy szerintem összejön a vásárlás mert nagyon akarom.
2017. márc. 5. 07:46
 3/5 anonim ***** válasza:

"Amúgy szerintem összejön a vásárlás mert nagyon akarom."


Istenem, de szép is lenne a világ, ha így működne a dolog, hogy amit nagyon akar az ember, az összejön! (vagy lehet, hogy nem is lenne olyan jó? :D)


Ha nincs 20 % önerőd (azaz spórolt pénzed), akkor mégis hogy akarsz hitelt felvenni?

Az ingatlant a bank becsüli fel - az nem fog úgy trükközni, hogy Neked jó legyen, hanem úgy fog becsülni, hogy a banknak legyen jó.


"Mit nem tudok?"

Szerintem a hitelfelvétel feltételeit: pl mennyi ideje dolgozol, milyen munkaszerződésed van (határozott vagy határozatlan idejű), mennyi a fizetésed, hol helyezkedik el az ingatlan, stb. - ez mind-mind kizáró tényező lehet a banknál, ha valamelyik feltételüknek nem felelsz meg.

Vannak olyan bankok, ahol pl. 23 év alatt nem is nagyon állnak szóba az emberrel.

2017. márc. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, van olyan megoldás is, ahol az önerőt személyi kölcsönnel egészítik ki, de ahhoz bőven átlag feletti jövedelem kell, hogy elég legyen a lakáshitel és a több millió Ft személyi kölcsön havi részleteire is. A két hitel együtt már olyan magas havi részlet is lehet, ami több, mint egy albérlet díja, ezért én ezt csak olyan esetekben szoktam javasolni, ahol a meglévő önerőt kell kiegészíteni valamennyivel, de ha a teljes önerő személyi kölcsön, az sosem jó döntés.
2017. márc. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hitelt kapok mert 3 forrásból származik a jövedelmem határozatlan idejűleg. Korábban mást akartam megvenni és a bank adott volna 1m ft-ot de a jövedelmem egyharmada meg lett volna terhelve és 4 éves futamidőre nem volt jó. Most 20 évre ingatlan fedezetű kölcsönt vennék fel ami csak a jövedelmem 10%-át terhelné meg.

Röviden szolva nem a pénz kérdés nálam a gond hanem az hogy mi a menete az ingatlan vásárlásának.

A bank bele megy ha 3 határozatlan idejű szerződésű bérből a legkevesebb összegű 50%-a alatt terhelem meg ingatlan fedezettel a felbecsült érték 50%-áért megvásárolt fedezettel önerővel eggyütt!

Akármennyire is nem akar kedvezni az értékfelbecslő egy túrisztikai központ szívében lévő ingatlannal rendelkező területet 1850ft/nm ár alá nem becsülheti ha a szomszédban 12000ft-os telek árak vannak ingatlan nélkül! HA felbecsli 1850-re akkor nyert ügyem van.


Hogy zajlik hitellel egy ingatlan vásárlás?

2017. márc. 5. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!