Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti melyik bankot ajánljátok?

Ti melyik bankot ajánljátok?

Figyelt kérdés
Szlovák állampolgár vagyok és márciustól Magyarországon fogok dolgozni. Így kéne nyitnom egy számlát valamelyik banknál. Ti melyiket ajánlanátok, ahol jók a feltételek? Vagy mivel más országból vagyok, nekem mások lesznek a feltételek?

2017. febr. 21. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában nem szokták más ország állampolgárát megkülönböztetni. Mivel EU állampolgár vagy, és magyarul is jól beszélsz, kevés problémalehetőséget látok.


Abból lehet esetleg gond, hogy a lakcímkártyát is elkérik.


Hogy melyik a legjobb, arra nehéz általános szabályt mondani. A neten több ingyenes magyar bankszámla kalkulátor van, melybe beírod hogy kb. mire fogod használni, és kidob egy listát, hogy várhatóan melyik számlacsomagok lesznek a megfelelők neked.

2017. febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy pár plusz kérdésre számíthatsz minden bankban például a kettős adóztatás kizárása miatt, de ez nem egyedi, az összes helyen be kell kérni, EU direktíva.


Egyébként bátran nyithatsz bárhol számlát, a 8 nagy bank valamelyikét ajánlom, az, hogy éppen melyik milyen konstrukciókat, milyen akciókat kínál, mi van közel a lakhelyhez/melóhelyhez (ha valami kisvárosba mész, ahol nincs minden sarkon fiók) az meg mindig egyéni mérlegelés.

2017. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, de talan fog kelleni bejelentett lakcim, mert az nelkul nem biztos, hogy fogsz tudni nyitni.
2017. febr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lakcím kell, de nem kell magyar lakcím. Bármelyik EU állampolgár nyithat bankszámlát külföldön, a saját lakcímével.
2017. febr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
en Nemetorszagban elek es az elso az volt, hogy nemet lakcimet kertek, a magyarral nem tudtam nyitni, hiaba mutogattam neki a lakcimkartyat, azt se tudta mi az, es pedig mindketto EU-s. Lehet, hogy van olyan, aki elfogadja, de nem az osszes, az 100%
2017. febr. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!