Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitelt nem tudtak végrehaj...

Diákhitelt nem tudtak végrehajtani, nem évül el?

Figyelt kérdés

Van egy diákhitel tartozásom, melyet már jópár éve nem tudtam törleszteni.

Tavaly tavasszal kijött a nav végrehajtásra, de mivel nincs semmim, így a végrehajtási eljárást megszüntették, mert a végrehajtási eljárás eredménytelen.


Tegnap kaptam a diákhiteltől egy levelet a fennálló tartozásomról.

Nem értem, miért nem évül el? Mit tegyek?


2017. jan. 25. 21:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

Imádom az ilyen kérdezőket. Ha nem érdekel más véleménye minek teszel itt fel kérdést? Ha ennyire jobban tudod, mint a válaszolók, miért fárasztasz minket?


A válasz a kérdésedre: Nem. Nem évül el a diákhitel, amíg el nem éred a nyugdíjkorhatárt, vagy a halált. Pont! Ha fejre állsz is, ez akkor is így marad.


Amint lesz bejelentett jövedelmed, vagy lesz valami a neveden a NAV szépen akcióba lendül.

2017. jan. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Miért fizetnél?

Eddig minden hitelt elengedtek, ha az adós nagy önbizalommal rendelkezett és hőbörgött! :-)

2017. jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

12: Ne sodord már mégnagyobb bajba, direkt azt akarod hogy később fizessen, meg égesse magát?


Minél előbb fizesd ki mert megbaxnak kamattal.

2017. jan. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdező!


A végrehajtás nem csak szünetel? Mert, hogy megszüntették azt nagyon erősen kétlem.


A Diákhitel Központ azért küld időnként tájékoztatást a tartozásodról, mivel ha öt évente akár csak ennyit is megtesz, akkor soha nem fog elévülni. Csak ha eléred a nyugdíjkorhatárt. (Más hitelnél akkor sem évülne el.)

Illetve kötelessége is időnként tájékoztatni az ügyfelet és szerintem emellett a tisztesség is megkívánja.


Az a baj, ilyenkor már nagyon nehéz egyezkedni. A diákhitelt csak egy év nemfizetés esetén mondja fel a hitelező és utána adja át végrehajtásra. (Banki hitelnél ehhez általában 90 nap nemfizetés elegendő!!)


Próbálj meg a Diákhitel Központtal és a NAV-val is egyezkedni részletfizetésben.

Nem kizárt, hogy sikerül, de nem lesz könnyű.

És ha sikerül írásbeli megállapodást kötni, utána tényleg aszerint teljesítsd.


Az a baj, a felszólításoknak is van díja, a végrehajtási eljárásnak is, ráadásul nem is kevés, továbbá a késedelmi kamat is gyarapítja a tartozásod.



Az elévülést sokan nem ismerik helyesen, de azért azt nem gondolhattad komolyan, hogy az elévülés olyan valami, amit a hitelező nem tud kivédeni és az adósnak csak ki kell várnia, utána pedig minden tartozás megszűnik.



Amit írtál, hogy sok embernek engedték el az adósságát.

Diákhitelre gondolsz?

Mert banki hitelnél, van rá példa, amikor újratárgyalásra hajlik a bank és ennek során valamennyit elenged belőle. De azt hosszú egyezkedések előzik meg és olyankor sem mindent engednek el. Leggyakrabban úgy szokott működni, hogy pl. tartozik az ügyfél 7 millióval, fizessen be 5,5 milliót és akkor vége van. Ilyenkor általában az ügyfél eladja a házát és úgy tudja rendezni. Természetesen mire idáig jut az ügy, az ügyfél már sokat visszafizetett a hitelből, tehát nem a bank legalább a korábban kihelyezett tőkét nem veszíti el.


Ezt csak azért írtam le, mert nem úgy működik ahogy gondolod.

A diákhitel pedig más helyzet. Az állam nyújtotta neked, a Diákhitel Központ egy állami intézmény.

Nem tudok olyanról, hogy bárkinek is elengedtek volna belőle, de én nem ismerek minden esetet persze.


Az ismerősöktől jó lenne megkérdezned, hogy pontosan mennyi tartozásból mennyit fizettek már vissza. Addig rendben fizették-e, amikor kérték a részleges elengedést. Hogyan zajlott, stb...

Az is a gond, hogy akik részletes elengedést kaptak, biztosan nem a hitel felmondása után kérték és kapták meg.


Próbálj meg egyezkedni a Diákhitel Központtal illetve a NAV-val is. A Diákhitel Központ jogosult erről dönteni elsősorban, viszont a végrehajtás során alkalmazott eszközökről a NAV-val is lehet egyezkedni. Az egy dolog, hogy neki, mint végrehajtónak az egyesség megkötéséhez kell-e a hitelező hozzájárulása.


És még ha nem is könnyű, ne úgy állj neki egyezkedni, hogy részletfizetést vagy akár a tartozás részleges elengedését kéred és ennyi, hanem amellett, hogy kéred, jelöld meg, hogy mit tudnál vállalni.

Például havonta tudsz fizetni X összeget.

Vagy havonta fizetsz X összeget és cserébe a tartozásnak azt a részét ami a késedelmi kamatokból jött össze engedjék el.

Legyél konstruktív és azért amit kérsz, legyen az ésszerűség határain belül. Ne kérj túl nagy elengedést és törlesztőrészletnek se túl alacsony összeget.


Remélem tudtam segíteni!


És bár én is ezen az oldalon adtam neked tanácsokat, amik szerintem használhatóak, mégis azt javaslom, hogy ne ilyen helyeken tájékozódj, hanem hivatalos helyekről!


Illetve amikor másoknak a példáiból próbálsz megoldást találni, akkor alaposan kellene ismerni azokat az eseteket, mert lehet, hogy teljesen más a történet, mint ami először felszínesen látszik. Azt is megértem, hogy nem mindenki mondja el szívesen.


Féligazságokra és bizonytalan információkra ne alapozz, mert tévedésben leszel és a végén jogosan egy sablonválasszal félre fognak söpörni.



Egyébként mit tanultál? A leírásod alapján már elég régen végezhettél.

2017. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Soha nem évül a diákhitel úgyhogy álljál neki fizetni ha már annyi eszed volt hogy fel vegyed akkor fizesd is ki.Mert ha nem fizeted akkor amint van munkahelyed azonnal vonják le a fizetésed az elmaradt törlesztések miatt.
2017. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
74%
Szerinted mi oka volna a tisztelt plénumnak arra, hogy ne ugasson le. Az állam többek között a mi adónkból adott neked pénzt, hogy azt használható képesítésbe fektesd. Te helyette megittál havi 20 üveg La Fiestát, aztán kettessel szereztél egy szocmunka diplomát, most meg cseszel visszafizetni, amiért más megdolgozott. Ezek után lapogassák meg a hátad meg adjanak egy puszit a pocidra?
2017. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Tegnap kaptam a diákhiteltől egy levelet a fennálló tartozásomról.

Nem értem, miért nem évül el?"


Éppen azért kaptad a levelet, hogy ne évüljön el!

2017. jan. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A # 14/17 Időpont 01-28 13:40 választ kik pontozták le és miért?


Aki nem ért egyet vele nyugodtan vitatkozhat, hogy szerinte mi nem úgy van ahogy írtam.


Úgy gondolom, hogy egy ilyen honlaphoz mérve elég részletes és helyes választ adtam.

2017. febr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Végül megoldottam ezt a problémát.

Megbeszéltem a diákhitellel, hogy havi részletekben rendezem a tartozást.

Minden kedves és nem túl kedves válaszadónak köszönöm a válaszát!

Minden jót!

2017. febr. 16. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!