Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaptam egy társkártyát édesany...

Kaptam egy társkártyát édesanyám számlájára, hogyan tudom az ösztöndíjat egyenesen a társkátyámra utaltatni?

Figyelt kérdés

(Egyáltalán nem értek ezekhez,bocsi.)


Erasmusra utazom félévre, nincs saját számlám, ezért édesanyám számlájához kaptam egy kártyát (neki már van egy). A kártyám dokumentumaiban egy másik számlaszámot is látok anyámé mellett, ha ezt adom meg egyenesen a kártyámra tudják küldeni az ösztöndíjamat?


Köszönöm!



2017. jan. 5. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A társkártya anyukád számlájához tartozik, mint ahogy írtad is.

Tehát anyukád számlaszámát kell megadnod. Olyan nincs, hogy közvetlenül a te kártyádra, mivel kártyára nem tudnak utalni, az csak egy eszköz a számlához. Számlaszámra tudnak utalni.


Az Erasmus szerződésben egyáltalán elfogadnak olyan bankszámlát ami nem a tiéd? A társkártya semmit nem jelent ebből a szempontból.


Nem értem, hogy a kártya "dokumentumaiban" milyen másik számlaszám szerepel, hiszen ahogy előbb is írtam, anyukád meglévő számlájához lett egy másik kártya. A kártyaszám persze teljesen új és egyedi.



Mivel Erasmusra mész így egyetemen vagy főiskolán tanulsz hogy hogy nincs saját számlád?


Sokkal egyszerűbb, függetlenebb ha mindenki sajáttal rendelkezik.


Arra pedig tényleg sürgősen kérdezz rá, hogy jó-e ha más nevén van a számla, amit megadsz, mert szerintem nem.


Diákok, fiatalok részére nagyon kedvezményes számlacsomagok vannak, pl. OTP junior. Nem ártana nyitnod egyet.

2017. jan. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

ha esetleg egy másik alszámlára megy a pénz, akkor azt kell megadni.


A bankszámlaszám 3 számból áll.


1. a bankot azonosítja

2. az ügyfelet (anyukádat)

3. az ügyfél alszámláját

2017. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Áhá! Akkor azért más az utolsó része, egy eurós alszámlára kaptam azt a kártyát. Akkor azt az alszámlaszámot adjam meg az ösztöndíjhoz?


Köszönöm!

2017. jan. 5. 15:48
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem alszámla, hiszen ún. GIRO-képes számla az is, mint a másik.


Az alszámla mást jelent. Az egy dolog, hogy egy ügyfél az utolsó nyolc karatkert leszámítva ugyanazt a számsort kapja, de attól még mind különálló számla.


És nem is minden banknál van így, van ahol teljesen eltérő, minden szabályosság nélkül.


Kérdező!

Attól még az az anyukád számlája, a tiéd csak a társkártya hozzá.

A számlaszám pedig akkor keletkezett amikor anyukád az euró alapú számlát megnyitotta, függetlenül a te társkártyádtól.

Ez így technikai részleteknek tűnik, de a lényeg ami mögötte van egyáltalán nem mindegy.


Amit az első válaszomban írtam, annak pedig minél előbb érdeklődj utána, hogy lehet-e más számlájára kérni az Erasmus ösztöndíjat.


Szerintem sokkal jobban járnál ha te nyitnál egy devizaszámlát magadnak.

2017. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Igen, lehet más számlájára kérni, így is szeretném.


Tehát akkor az eurós számlára kérjem az ösztöndíjat.


Köszönöm!

2017. jan. 5. 22:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!