Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tudok úgy pénzt tenni anyám...

Tudok úgy pénzt tenni anyám számlájára ha nem tudom a számlaszámát, mert nem találtuk meg, elég ha odaadom a kártyát? (OTP)

Figyelt kérdés

2017. jan. 2. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

A számlaszám az összes banki értesítőn is rajta van, ha van netbank ott is le van írva.

De szerintem elég lehet a bankkártya is, bár se OTP-s nem vagyok, se nem akartam még ilyet csinálni számlaszám nélkül.

Maximum abban akadnak el, hogy mit keres nálad a kártya, amikor nem a tiéd.

2017. jan. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha viszem a szemèlyit?
2017. jan. 2. 22:05
 3/11 anonim ***** válasza:
Más személyijét nem használhatod semmire.
2017. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor enélkül nem tudok rakni pénzt rá??
2017. jan. 2. 22:59
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Legegyszerűbb, ha ketten bementek a bankba, és akkor neki meg kell mondniuk a számlaszámot.

Mondjuk az igaz, hogy minden banki papíron, az összes számlakivonaton rajta van a számlaszám, a számlaszerződésen is. Netbankon, telebankon keresztül is meg lehet tudni.


Az illető személyi adatai bemondásával (számlaszám ismerete nélkül) hivatalosan nem fizethetsz be, mert ezzel a bank lényegében adatokat szolgáltatna ki neked.


"ÉS ha viszem a személyit?"

Mármint kiét? A sajátodat vinni kell, az övét meg te nem használhatod.

2017. jan. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tud bejönni a városba pedig fontos lenne nekem de ennyire se képes... Találtam egy szerződést vagy micsodát de azon egy darab szám sincsen.
2017. jan. 2. 23:33
 7/11 anonim ***** válasza:
2017. jan. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%

OTP-be bemész, odaadod a kártyádat, lehúzzák a terminálon, odaadod a pénzt és pár perc múlva már a számládon van a pénz.


Más kérdés, hogy másnak a kártyájával ezt meglehet-e csinálni.

2017. jan. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hívja fel az OTP-t!
2017. jan. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Más kártyáját nem használhatod.

A banki munkatárs természetesen észre fogja venni és helyben bevonja és letiltja.

Ez nem jófejség vagy kötekedés kérdése, szigorú szabályok vannak, amit ő sem sérthet meg.


Más személyijét használni, pedig eszedbe ne jusson. Mivel annyira triviális, hogy nem te akarod kiadni magad annak akié a személyi, ezért feljelenteni okirathamisításért nem fognak, de akkor is törvénytelen!


Bármilyen banki papírt keressetek elő. Kivonatok, számlaszerződés, mindenen rajta van.


2x8 karakterből álló számsor, ami 117-tel kezdődik.

2017. jan. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!