Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankban kicsit hülyének...

A bankban kicsit hülyének néztek, vagy tényleg így a jó?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, nyártól fogok dolgozni.

Sajnos nincs felnőtt a környezetemben aki segíthetne.

Röviden: volt egy bankszámlám a Budapest Banknál, diákok részére.(nem találom a megfelelő szót.)

Most váltanom kellett, mert hogy már felnőtt korú vagyok stb, jöttek a papírok,hogy más csomagra kell váltanom.

Jó, bementem a bankba, ott meg az ügyintéző mondta,hogy van egy olyan lehetőség,hogy ha kártyával fizetek a boltokban akkor nem vonnak le semmit, és hogy jobb a kártyás fizetés.

De mondom, nekem csak az árvasági pótlék érkezik, amit egy vagy két összegben kiveszek, és számlát fizetek be belőle.

Azt mondja nem baj, akkor 180 forint díja lesz minden levételnek, de szerinte inkább fizessek mindenhol kártyával.

Ezen kívül majd küldenek egy új bankkártyát 5 ezerért, és köszöni ennyi volt.

Tök akaratos, szinte erőszakos volt, és értetlen.

Én nem értek ehhez, nem tudom mi lett volna a legjobb csomag számomra, volt még 2 választható, csak egyszerűen nem tudtam megérteni, gondoltam majd ott segítenek.

De úgy érzem,hogy nekem nem lesz jó ez, oké, hogy csak 180 forint, de ha esetleg lett volna ingyenes, miért tukmálta rám, miközben elmondtam,hogy nem fizetek kártyával?

Bár azt is mondta,hogy ha majd lesz fizetésem akkor jó lesz ez, csak én igazából jobban szeretem a készpénzt, nem bízok ezekben az elektronikusan történő ügyletekben.

Menjek be, és egy másik ügyintézővel próbáljam meg újra, vagy lényegtelen?


2017. jan. 1. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Kérni kell a havi kétszeri ingyenes készpénzfelvételt.
2017. jan. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Nem azért, de 18 évesen minek írtál alá valamit, amit:

- nem értettél

- nem értettél vele egyet


??????


Egyáltalán aláírtál valamit? Ha igen az szomorú és jó lecke. Ha nem, akkor menj be és beszélj egy másik ügyintézővel. Te vagy az ügyfél, az a dolguk, hogy elmagyarázzák neked amire kíváncsi vagy. Ha 10x akkor 10x.

2017. jan. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Az ügyintéző mindenáron rá akart beszélni valamire, amit te nem akarsz.

Én felnőtt vagyok, dolgozom, a munkabérem a számlámra érkezik, viszont nincs bankkártyám és nem is akarok, mert én készpénzzel szeretek mindenhol fizetni és én is kérem mindig azt, hogy egy évben ugye ingyenesen vehessek fel x alkalommal a számlámról. Én vidéken élek, itt van olyan bolt, ahol eleve nem is lehet bankkártyával fizetni, és itt vásárolok a legtöbbet, tehát nekem eleve nincs szükségem rá. Egy másik helyen meg sokszor lefagy a rendszer és hosszú perceket kell várni, mire az ember fizetni tud.

Viszont az én munkáltatóm minden hónapban ad havi 1.000 Ft-ot pluszban erre, vagyis abból még marad is a fizetésem felvétele után pár 100 Ft.

Tehát én így pont, hogy spórolok is a bankkártya árával.:)

Úgyhogy nyugodtan menj be másik ügyintézőhöz, nézd át a másik csomagokat és közöld, hogy te nem szeretnél bankkártyát igényelni.

Sokaknak jó, ha van, hasznát veszik, szeretik is használni, de ha te, nem akkor nem kötelező.

2017. jan. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Mindenkinek jár a havi egyszeri x összeg erejéig szóló ingyenes pénzfelvétel.

Valóban vannak olyan csomagok, amelyeknél a számlavezetés díja kedvezőbb, ha megfelelsz bizonyos feltételeknek, pl. minden hónapban érkezik pénz a számládra, havonta x-szer használod a bankkártyádat, stb. De ha ezeknek nem felelsz meg, akkor másik csomagot kell keresni.

A havi egyszeri ingyenes pénzfelvétel viszont mindenképpen jár.

Szerintem menj vissza. De más bankokba is elmehetsz érdeklődni, hogy náluk hogyan működik. Neten is megnézheted, hogy milyen lehetőségek vannak. Szóval kicsit készülj fel, mielőtt újra mész.

2017. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak kártyával vehetsz fel ingyen, akkor meg ugyanott vagy, mintha kártyával fizetnél.
2017. jan. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló volt az OTP banknál, olyan érthetetlenül, erőszakosan nyomuló nőt fogtam ki és még ő akart hülyének nézni engem. Én a végén elkértem a tájékoztató lapokat és mondtam neki, hogy még előtte átolvasom otthon, eljöttem. Végül egy másik bankhoz mentem inkább.
2017. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!