Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lekötött betét esetén hogy...

Lekötött betét esetén hogy lesz most az EHO (egészségügyi hozzájárulás) megfizetése / meg nem fizetése, az EHO megszűnése után?

Figyelt kérdés

Ugye 2017. január 1. napjával megszűnik az EHO fizetési kötelezettség a lekötött betétek (megtakarítások) után.


De ez úgy szűnik meg, hogy ha 2017. január 1. után jár le a lekötés, akkor egyáltalán nem kell EHO-t fizetni, tehát a 2016. évre (vagy korábbi évekre) eső részre sem?


Vagy pedig úgy működik, hogy a 2016-os (vagy korábbi) évekre eső részt ki kell fizetni, és csak a 2017. január 1 utáni napokra eső EHO alól mentesül az ember?


Kérem, aki biztosan tudja az írja meg, mert a neten nagyon sokféle különböző dolgot írnak.


Előre is köszönöm.


2016. dec. 26. 19:50
 1/1 xswerdy ***** válasza:
én most kötöttem le pénzt, és a papíron rajta volt, hogy mennyi kamatot fogok kapni, és milyen levonások lesznek. Szóltam az ügyintézőnek, hogy szerintem arányosítani kellene. Megkérdezte a kolléganőjét, ő azt mondta, hogy arányosítani fognak, csak most még így írja a gép, de a január utáni részre nem kell fizetni eho-t.
2016. dec. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!