Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kezes leszek egy ismerősnek...

Ha kezes leszek egy ismerősnek (3milliót akar felvenni) én utánna tudok hitelt felvenni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 3. 11:04
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Ha jót akarsz magadnak, nem leszel senki kezese.

erre én már ráfaragtam..tudom..ő nem olyan megbízható meg stb... kerüld el a rosszat.

bár ez a TE döntésed.

2010. máj. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tud fizetni rajtad hajtják be, simán tönkre mehetsz 5-10 évre.
2010. máj. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

NE LÉGY KEZES!!!!!

NE ŐRÖLJ MEG!!!!

Hivatkozz valami hülye indokra, de ne!!!

Még rokonnak se vállaltam, nem hogy ismerősnek.

2010. máj. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
azért kérdezem mert ez lenne az indokom hogy akkor én nem tudok hielt felvenni:) de erre még nem válaszoltatok! mert 3-4 év múlva házat szeretnék venni és nem tudom hogy ha kezes vagyok valakinek akkor én vehetek fel nagyobb összegű hitelt?
2010. máj. 3. 11:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudsz felvenni, vagy ha igen, akkor olyan feltételekkel, amiket már nem tudnál akkor teljesíteni.


Amikor mi akartunk felvenni hitelt, még azt is megnézték, hogy van-e folyószámlahitelünk.


De miért kellene neked indokolni, ha nem akarsz kezes lenni.

Megmondod neki, hogy nem és kész.

2010. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Veszélyes dolog. Ismerni kell a kérő viszonylag hosszútávú pénzügyi (munkahelyi) stabilitását, emberi megbízhatóságát, azt, hogy mire kéri, stb.
2010. máj. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát én is úgy gondoltam hogy akkor nem igazán tudnék felvenni nagyobb összegű hitelt ráadásul nagyon fiatal is vagyok és nekem nincs is olyan hosszú távú munkaviszonyom tehát így is rülni fogok hogy 3-4 év múlva tudok lakést venni hitelre4 akkor ezt a kezességet nem vállalom el!
2010. máj. 3. 11:29
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne menj kezesnek, mert ha az adós nem tud/akar fizetni, akkor rajtad hajtja be a bank és igen, rontja a hitelképességed.
2010. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

nem kell kamuzni, meg okokat találni, mondj nemet és kész


amúgy igen, valószínűleg nehezebb lesz a hitelfelvételed

2010. máj. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolom nem kezes lennél, hanem adóstárs a hitelnél, ami azt jelenti, hogy egyetemlegesen felelnél az ismerőssel együtt a hitele visszafizetéséért. Ha Te hitelt akarsz később felvenni, a bank ezzel a teherrel is számol nálad, így mindenképpen hátrányos számodra, ha elvállalod az adóstárs szerepet. Ez egyben nagyon veszélyes is, mert évekig aggódhatsz azon, hogy az ismerősöd mindig fizetni tudja a részleteket, mert ha nem fizet, rajtad fogják behajtani és BÁR listára is kerülhetsz.
2010. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!