Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki feltörte a bakszámlámat?

Valaki feltörte a bakszámlámat?

Figyelt kérdés
Valaki feltörte a bankszámlámat, playstation storen vett dolgokat, kb 40 ezerért. Letudom, követni valahogy? Ha bemegyek holnap a bankba tudnak segíteni, lenyomozni?
2016. dec. 20. 20:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezt megelőzendő a jövőben vigyázz a kártyádra ÉS a hátulján lévő háromjegyű kódot jegyezd meg, aztán kapard le róla a fenébe. Senkinek nem fog hiányozni onnan, netes kártyás vásárlásoknál kell megadnod, de ha tudod akkor feleslegesen van a hátulján.
2016. dec. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Ma vettem észre, nem néztem a számlám egy ideje, mert nem volt rá szükségem.
2016. dec. 20. 23:56
 13/23 A kérdező kommentje:
Ma is csak azért léptem be, hogy megnézzem, megjött-e a diákmunkáért a fizum....
2016. dec. 21. 00:37
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

OTP-nél le lehet tiltani a netbankban. Amikor még OTP-s voltam láttam, hogy volt ilyen funkció.


De ugye azóta már megtetted?

Beszélj a bankkal, hogy lépjenek kapcsolatban a kereskedővel vagy ha tudsz akkor te hívd fel.


Playstationt szolgáltatást nyújtó céget is biztos fel lehet hívni. Jó lenne ha tudnád azonosítani valahogy a vásárlást. A közleményben valamilyen számból vagy adatból.


De minél előbb cselekedj!


Mivel nem árút vettek, hanem szolgáltatást, a kereskedő gondolom letiltja annál aki használja és utána visszafizeti a pénzt neked.

Legalábbis korrektül így szokott működni. Egy nagy cég azért ad az ilyenekre.

2016. dec. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

És tehetnél ismeretlen tettes ellen feljelentést.


Ha kínosnak érzed, ne mondd, hogy a munkahelyen többen is hozzáférhettek, mert akkor behívhatják őket tanúnak.

Persze így a nehezebb.


Ha a banktól vagy a Playstationtől próbál meg informálódni a rendőrség, hogy honnan volt a vásárlás vagy milyen felhasználói fiókkal (aminek az adatai meg vannak a playstationnél gondolom), akkor úgy is be tudják azonosítani.



Bár ez az elméleti eset. A gyakorlatban ekkora összegnél nem fognak sok nyomozati cselekményt végezni.


Pedig ez nem "csak" lopás, hanem visszaélés készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel, ami önmagában is bűncselekmény.

Lehet, hogy megérné erre felhívni a hatóság figyelmét. Nem mintha ők nem tudnák maguktól, csak, hogy lássák, hogy szorgalmazod az ügy felderítését.

Az pedig csak súlyosbítja az esetet, hogy az elkövető újra megtette pár nap múlva.

2016. dec. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Már letiltottam azóta, hajnali 1-kor telefonálgattam ez miatt. Hogy tudom felhívni a playstationstoret?
2016. dec. 21. 11:38
 17/23 anonim ***** válasza:

Felhívhatsz minket telefonon az alábbi számon:

06 1 677 7317

Hétfőtől-péntekig, 09:00-17:00 között beszélhetsz velünk.

vagy a face: [link]

2016. dec. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#10 vagyok

Ne haragudj, csak nem is feltételeztem, hogy manapság léteznek még olyan emberek, akik nem állíttatnak be SMS-értesítést a bankkártyájukkal végzett tranzakciókról, és csak a számlakivonatról derül ki, ha lenyúlják a pénzük. Állíttasd be mindenképp!

2016. dec. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Már beállítottam, köszönöm. Már hívtalak titeket a hajnali órákban.
2016. dec. 21. 14:56
 20/23 A kérdező kommentje:
Már hívtalak titeket, nem tudtok segíteni, menjek vele rendőrségre azt mondtátok sajnos...
2016. dec. 21. 14:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!