Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakást akarok vásárolni, hol...

Lakást akarok vásárolni, hol vegyek fel hitelt, és mik kellenek pontosan hozzá?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok. És végre el akarok költözni itthonrol. megvan rá az okom amiért ennyire menni akarok. De a lényeg az lenne hogy nekem 5 millio bőven elég lenne. Lakást szeretnák vásárolni. De nem vagyok tisztába vele hogy pontosan mik is kellenek hozzá ? Munkaviszony, mennyi idő kell ? Mert ugy tudom ez is kell hozzá. valaki tudna bővebb tájáékoztatást adni erről ? nagyon megköszönném. :)
2010. máj. 2. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Bővebb felvilágosítást az adott banktól fogsz kapni ahonnan a hitelt szeretnél felvenni.

De most szigorították a lakáshiteleket.Ha jól emlékszem a ház értékének a 20-30% -val rendelkezned kell..A munkaviszony az kell,méghozzá minimum 1éves folyamatos munkaviszony..

de pontos infót csak a bankból kapod meg..

2010. máj. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy 5 mill Ft hitelt kapj, nagyon sok feltételnek kell megfelelni.


Kell hozzá megbízható munkahely, folyamatos munkaviszony.


Bankszámla, ahová hónapok óta kapod a fizetésed (nagy előny, ha ez nem minimálbér.)


Egy, vagy több ingatlan, ami megfelelő fedezet a bank számára. 5 mill ft hitelhez a megfelelő fedezet/ek értéke legalább 8-9 mill Ft.


Ha nincs megfelelő ingatlan fedezet, akkor legalább 2-3 mill Ft önerő szükséges.


Egy banknak nem elég indok, hogy neked "jó okod lenne otthonról elköltözni". A bank azt szeretné látni, hogy hosszú távon mennyire vagy megbízható adós, mennyire vagy hitelképes és ha mégse tudnád törleszteni a hitelt később, akkor mit tud "elzálogosítani".


Egy hiteltanácsadó

2010. máj. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom hogy baknak azt nem mondhatom hogy van okom elköltözni :) ezt a mondatot az itteni emberekhez fordítottam. És nagyon szépen köszönöm a válaszát. igy már tisztábban látom a helyzetem hogy mit kell még elérnem ahhoz hogy sikerüljön.
2010. máj. 3. 09:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!