Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mikor jön meg az OTP-s utalás,...

Mikor jön meg az OTP-s utalás, ha tegnap délben utalták el a pénzt?

Figyelt kérdés

2016. dec. 11. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Hétfőn reggel - mivel hétvége van, ilyenkor banki szünet van.

Hacsak nem mindkettőtök OTP-s és mindkettőtöknek van bankkártyája - ez esetben hétvégén is teljesül az utalás.

2016. dec. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na igen, ezért kérdezem, mert mindketten OTP-sek vagyunk bankkártyával... tegnap utalta, de még nem jött meg, ami azért para, mert nekem most 24 óráig egy forintom sem lesz kaja nélkül, de a pénz meg sehol...
2016. dec. 11. 12:23
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

hétvégén sincs OTP-n belüli átutalás. Nem tudom, hogy az #1 ezt honnan veszi.


Ezt onnan tudom, hogy többször utaltam hétvégén OTP-n belül az elmúlt fél évben, és mindegyik átutalás csakis hétfő délelőtt teljesült!

2016. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy van e kártyájuk, hanem, hogy az utaló a "kártyák közti utalást" (igen, van egy ilyen szolgáltatása az OTP-nek) választotta-e. Ez ugyanis rögtön teljesül:


"A 7*24 órás, OTP lakossági bankkártyáról OTP bankkártyára indított átutalás az OTP Bank Rt. Számlavezető rendszerének nyitva tartási idejétől függetlenül két, OTP Bank Rt. által vezetett forint számla közötti azonnali pénzmozgást elősegítő tranzakció. A tranzakció a résztvevő két számlához kapcsolódó bankkártya számának Igénybevevő általi megadását követően azonnal létrejön."


De a kérdésből nyilvánvaló, hogy csak sima utalás történt, ezért hétfőn lesz zsozsó.

2016. dec. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
66%

Sima utalásnál tökmindegy, hogy van-e kártyátok vagy sincs.

#3: az OTP-nél van egy "kártyák közti utalásnak" hívott művelet, amivel 24/7 lehet kártyák közt pénzt átrakni, mert a sima utalás banki időn kívül nem teljesül azonnal. Hogy miért pont kártyák közt műkdöik, azt nem tudom (még a "feladó"-nál érthető is lenne, pl kártyás vásárlásként betudni a dolgot, de a fogadó fél kártyaszámát kell megadni és nem a bankszámlaszámát). Erre gondolhatott az #1, de ha az utalást sima utalásként és nem a kártyák köztiként csinálták, akkor marad a hétfő reggel.

2016. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat. :)
2016. dec. 11. 12:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Valami ostoba majomnak azért sikerült lepontoznia a teljesen korrekt valaszokat is.
2016. dec. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!