Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan hitel, amit elég...

Van olyan hitel, amit elég 3-5 év után elkezdeni visszafizetni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 25. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs. Legalábbis én nem tudok róla, pedig már elég sok hitelfajtát átnéztem.
2016. nov. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A diákhitelen kívül nincs más ilyen hitel. Olyan viszont létezik, hogy türelmi idős hitelkonstrukció (csak lakáshiteleknél fordul elő), ekkor csak a kamatokat kell fizetni néhány évig, majd utána indul a tőketörlesztés is.
2016. nov. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xswerdy ***** válasza:

Milyen hitel? Magánszemély, vállalkozás?


Vállalkozóinál jellemző, hogy egy darabig csak a kamatot kell fizetned, a tőkét nem, hogy amíg a beruházás nem hoz bevételt, addig ne terheljen nagyon a törlesztés. Ez a türelmi idő jellemzően 1 év.


Magánszemélyként két esetben szokott ilyen lenni, tipikusan lakáshitelnél:

1. áthidaló hitel: arra az időre veszed fel, amíg a korábbi lakásodat még nem adtad el. Ilyenkor a tőkét majd az eladásból fizeted egy összegben vissza.

2. LTP-vel kombinált hitel: az LTP-ben van a megtakarításod, amit lejáratkor fogsz betörleszteni a hiteledbe. Így a hitelre egyelőre csak kamatot fizetsz, plusz fizeted az LTP-t.

2016. nov. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 10 000 000 vettem fel ,és a végén fizettem viisza.Bankmonitor .hu Meg a neten.
2016. dec. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!