Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lekötött pénz tényleg nem...

Lekötött pénz tényleg nem kamatozik?

Figyelt kérdés
Egy bizonyos összeg, lekötésre került, amikor még fiatal voltam. A pénz felhasználásnak szigorúan meghatározott kritériumai vannak. Engem a későbbiekben úgy tájékoztattak, hogy a lekötött pénz nem fog kamatozni, ez tényleg lehetséges? Ma már idősebb vagyok, nem értek a pénzügyi részekhez de ez valóban lehetséges, hogy semmilyen kamat nem járult a lekötött összeghez?
2016. nov. 16. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehetséges, bár ritka. De ez az adott konstrukciótól függ.
2016. nov. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem, hogy milyen konstrukcióktól függ.

Egyébként nyugodtan fogalmazhat mindenki hétköznapi szinten is, mert én nem vagyok otthon ezekben a pénzügyi témákban.

2016. nov. 16. 20:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor mi a fene értelme a lekötésnek?
2016. nov. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hol került lekötésre, a párnacihában?
2016. nov. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A lekötött pénz egy otp-számlaszámra került.

Ez több, mint 5 éve van a számlán lekötve.

Egyébként kérem csak a témában illetékes

személyek, akik érdemben hozzátudnak

szólni válaszoljanak. Előre is köszönöm.

2016. nov. 16. 21:33
 6/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Alap, egyszerű lekötésre az OTP-nél a kamat jelenleg 0.01%. Azaz 10000 (tízezer) forintra 1 (egy) forint. És erre jön a 16% SZJA meg az EHO, így marad belőle 80 fillér. Máshol nem tudom hogy van a sima lekötés. Bár, ha milliós összegről van szó, akkor lehet, hogy ettől lényegesen jobb a kamat. De a lényegesen jobb alatt is azt értem, hogy mondjuk 10-20-30 forint tízezer forintra.
2016. nov. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vannak lekötések, amik bekerülnek egy alapba.

Ezt az alapot próbálja az alapkezelő (bank) minél

nyereségesebben kezelni.

Van olyan, hogy bukta az alap, mert bedől egy terület.

Pár éve volt, hogy az 5 évre lekötött betétekre 1 forint

kamatot nem fizettek.


Szóval lehetséges.


Meg ugye a jegybanki alapkamat is a béka segge alatt van,

csak az a gond, hogy ehhez nem igazodnak a bankok hitel-

konstrukciói.

2016. nov. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xswerdy ***** válasza:

amit az előző ír, az nem lekötés, hanem befektetési alap.


De tényleg nem tudunk mit mondani az adott konstrukció ismerete élkül. 5 éve azért nem 0%-os lekötések voltak. Eleve 5 évre volt lekötve? Vagy pl. 3 hónapra, ami mindig újra kötődik az akkori feltételek szerint? Akkor lehet, hogy most tényleg már csak 0,01%-ot kamatozik, de azért az elején valamit hoznia kellett.

2016. nov. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

1.500000 Ft van lekötés alatt, már lassan ötödik éve, és úgy tájékoztattak, hogy elvileg nem megy rá kamat. Ami nekem furcsa volt és most sem értem igazán, hogy miért nem.

Egyébként lakástámogatási céllal használhatom fel kizárólag, ha ez jelent valamit.

2016. nov. 17. 19:48
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező

Értem én hogy nem értesz a pénzügyekhez és szeretnéd ha valaki elmagyarázná neked hogy mi a helyzet, de ha nem tudod, hogy konkrétan mit szeretnél megtudni, akkor mi sem fogunk tudni segíteni. Azaz amíg nem tudod, hogy konkrétan milyen "lekötésről" van szó, addig nem fog tudni segíteni neked egy válaszadó sem, bármennyire is "illetékes a témában" és szeretne "érdemben hozzászólni". Menj be a bankba, ott biztos fel tudnak téged világosítani.


Rengeteg pénzügyi termék van, amelyeket a bankok kínálnak, ezek felhasználási feltételei, díjai és kamatjai (ezeket együtt nevezzük konstrukciónak) nagyon változó. Vannak olyan pénzügyi szolgáltatások, amik egyáltlaán nem kamatoznak: például a nyeremény-betétkönyv, amely birtokosai között nagyobb értékű "nyereményt" sorsolnak ki időről időre. Vagy ahogy korábban is leírták: ha lekötsz egy összeget az OTP-nél "akciós" kamattal, az általában azt jelenti, hogy a lekötés első időszakában ( mondjuk ha három hónapra kötöd le, akkor az első három hónapban) magas kamatot kapsz a pénzre, majd ha ez az időszak letelik, akkor ugyan úgy lekötve marad a pénzed, amíg nem nyúlsz hozzá, viszont ekkor már nem, vagy csak alig kamatozik.


Továbbá azt írod, hogy "A pénz felhasználásnak szigorúan meghatározott kritériumai vannak." Mégis mik ezek a kritériumok? Hátha az alapján be tudnánk azonosítani milyen megtakarítási formáról van szó. Ez így nem tűnik egy sima "bankbetét"nek, amit általában a "lekötés" jelent, hanem valami speciális pénzügyi terméknek tűnik. Kötött felhasználású (azaz nem akármire elkölthető) pénzügyi termékből is elég sok van, és bizony előfordul, hogy ezek a termékek olyanok, hogy ha nem fizetsz be időről időre pénzt, akkor a bent lévő pénzed nem kamatozik, vagy éppenséggel még csökken is az értéke. De elképzelhető bármi más is.


Szóval a "lekötés" nem egy konkrét megtakarítási forma. Nincs általános szabály arra, hogy milyen feltételei vannak egy "lekötésnek". És te valószínűleg ezt a szót nem is arra használod, amire a többi ember, azaz "bankbetét"re. Tehát ennyi információból nem lehet megmondani, hogy most a te "lekötésed" mit is takar, milyen pénzügyi termékről van szó, és milyen feltételei vannak.


Kb olyan így a kérdés, mintha azt kérdeznéd, hogy "A finom levesbe tényleg nem raknak sót?" : Más más embernek más a finom, mint ahogy más más bankban más ajánlatokat kapsz. Bár a legtöbb ember tesz sót a levesbe, mint ahogy a legtöbb banki megtakarítási forma ad kamatot a pénzre, van aki nem tesz bele sót, és van olyan banki termék, ami nem fizet kamatot.

2016. nov. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!