Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az a kötvény és részvény?

Mi az a kötvény és részvény?

Figyelt kérdés
Konyhanyelven eltudná valaki magyarázni? A wikit én is megtalálom, de egyszerűen nem értem, amit olvasok :D hétköznapi szavakkal, mint egy általános iskolásnak valaki le tudná írni?

2016. okt. 20. 19:34
1 2
 1/11 sanyinak ***** válasza:
100%

Kotveny - kisebb kockazat, altalaban fix hozam, lejarati ido.

Reszveny - nagyobb kockazat, tulajdonresz a vallalkozasban, lejarat nelkul.

2016. okt. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Pénzhelyettesítő papírok,amely valamilyen konkrét eszköz értékét jelzi. Pl ha vki pénzhez akar jutni pl cég,àllam, akkor kibocsàtja ezeket megvételre.
2016. okt. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Részvényed van: tulajdonosa vagy a cégnek

Kötvényed van: hitelezed a céget

2016. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
pl ha kötvényt veszek, akkor gyakorlatilag én adok hitelt a vállalatnak, amit vissza kell nekem fizetnie kamatostul?
2016. okt. 20. 20:47
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem már :)
2016. okt. 20. 20:47
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak a részvénytársaságoktól lehet venni ilyet, vagy bármilyen vállalattól?
2016. okt. 20. 20:50
 7/11 anonim ***** válasza:
25%
Nem csak hitelezésre van, a részvény tulajdonrészt jelent,ami hozammal vagy veszteséggel jàr.
2016. okt. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

A kötvény nem cégeknél jellemző, hanem àllami kibocsàtàsú, bàrmire lehet kötvényt kiadni amire garanciát vàllal és fix idő utàn visszafizet a kibocsàtó.

A részvényt tőzsdén, kötvényt az àllamkincstàr bocsàt ki.

A kötvény biztonsàgos,mert garancia van a befektetés visszafizetésére, a részvénynél nem.

2016. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TamásTóth ***** válasza:
100%
Nagyon sok nagyvállalatnak vannak kötvényei a nagy tőke és pénzpiacokon. Tehát te tudsz az Apple-től is kötvényt vásárolni az amerikai tőzsdéken. És igen ez olyan, mintha te adnál hitelt az Apple cégnek. A részvénynél pedig te egy nagyon nagyon kis darab tulajdonrészt veszel meg a cégből. Tehát van például egy cég, aminek az összes tulajdonosi értéke mondjuk 10 milliárd forint, ekkor te ebből ha veszel egy részvényt (10 ezer forint értékben) akkor az olyan mintha a cégből te birtokolnál 0.0001 %-ot ugyanakkor erre nincsen semmilyen garancia. Tehát veszhetsz is vele.
2016. okt. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. okt. 20. 23:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!