Kaphatok valamilyen hitelt?

Figyelt kérdés

Tisztelt hozzáértők!


Hetvenkilenc éves vagyok, 85.000 Ft-os nyugdíjam van.

Milyen lehetőségem van hitelfelvételre? Jelenleg egy cetelemes hitelem van(vettem egy hűtőt).



2016. okt. 15. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező:

Nem derült ki, hogy mennyi a hűtő törlesztőrészlete, de nem valószínű, hogy kapna. nem is javaslom, hogy ily mértékben eladósodjon a nyugdíjból. Nem tudom, mire kellene a hitel és mennyi, de ha pl. tüzifára, akkor inkább érdemes más módon segítséget kérni...


Ráadásul sok banknál 65 és 70 év a felső korhatár.


Az OTP-nél pedig ezt találtam:

"Az igénylésnek nincs felső korhatára, azonban ha a kért hitel/kölcsön futamideje alatt Ön betölti, illetve az igényléskor már betöltötte a 70. életévét, úgy a bank további adóstárs bevonását kérheti."

2016. okt. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hűtő törlesztőrészlete 4.500 Ft. Ezen kívül még 20.000 Ft-ot törlesztőrészletekre tudnék szánni a nyugdíjamból.

Nem tüzifára szeretném költeni, hanem az unokámnak szeretnék egy nagyobb értékű ajándékot/pénzt venni/adni karácsonyra.

2016. okt. 15. 18:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezért ne vegyél fel hitelt...
2016. okt. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de eltudom dönteni, hogy mit szeretnék és mit nem. Vagyis csak arra vagyok kíváncsi amit kérdeztem.
2016. okt. 15. 23:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem már válaszoltam a kérdésre (első vagyok)

Összegezve: nem valószínű, hogy adnának hitelt a bankok (mint írtam, 65-70 év a felső korhatár), de ha valamelyik bank mégis adna - pl. az OTP, akkor adóstárs bevonását kérik.

Az adóstárs azt jelenti, hogy kell valakinek (egy másik embernek, pl. feleségnek) megfelelő jövedelemmel rendelkeznie és vállalni az adósságot, ha Ön valamilyen okból kifolyólag nem tudja fizetni. Ilyenkor a felvett hitelt az adóstársnak kell kifizetni.

Azért írják, hogy ne vegyen fel hitelt, mert ha felvesz pl. 200 ezer ft hitelt, de bármi miatt nem tudja kifizetni, akkor az adóstársra marad a hitel kifizetése (magyarul valakinek a nyakába szakad a tartozás).

2016. okt. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!