Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Árverezik a házat. Kitehetik...

Árverezik a házat. Kitehetik apukámat?

Figyelt kérdés

Van egy nagy családi ház, anyu halála után a fele 4 részre öröklődött 4 testvér között. Tehát van 4 embernek 1/8-1/8-ad része, apukámnak a fele ház tulajdonjoga, plusz az egészen özvegyi haszonélvezeti joga.

Az egyik testvér miatt a végrehajtó árverezést írt ki, ma kaptam meg az értesítést. De nem konkrét a papír. Nem értem, hogy az egészet árverezik e el, vagy csak az 1/8-ad részt a nővérem miatt. Egyáltalán hogy lehet ez, hisz özvegyi haszonélvezeti jog van rajta. Vagy a nővérem tartozásának összegében eladják az egész házat? 2 millió a tartozás, 25 milliót ér a ház. 2 millióért eladják az egészet? Vagy esetleg 2 millióért az 1/8-adot, és az új tulaj beköltözhet? Vagy 25 millióért eladják az egészet, mindenki kap valamennyit, és ennyi?

Apunak ez egy élet munkája. Most mehet amerre lát?

Keresett környék, minden verzióban el fog kelni.

Kérlek, ha van róla infótok, hogy is működik ez, segítsetek!

Hétfőn hívom a behajtót ( ma nem tudtam, komoly szájsebészeti műtétem volt, még nem tudok érthetően beszélni), hogy mi is van ilyenkor. Vagy keressek egy ügyvédet?

Köszönöm, ha válaszoltok!


2016. okt. 14. 21:19
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Én a saját hitelemet fizetem a saját házamra. Nem lakik ott apun kívül más, a többi gyereke meg évek óta felé sem néz. De megnyugodott úgy tűnik. Nem értem, nővérem hogy csinálhatta ezt. Nem egy hitelt nem fizetett vissza, hanem közüzemi tartozások. Nem értem ezt az egészet, mire volt jó, aztán lelép az országból....
2016. okt. 15. 17:54
 12/12 anonim ***** válasza:

Ez továbbra is érdekes, én nem tudom elképzelni, hogyan lehet közüzemiből összeszedni 2 milliót.

A villanyt tudom biztosra, 2 hónap után kikapcsolnak, ha nincs fizetve.

Mennyi egy átlagos villanyszámla?

6-8 ezer?

Felhalmozol maximum 20 ezres tartozást, és ha nem fizetsz, kikapcsolják, onnantól nincs számla sem.

A víz ugyanígy, nem tudom pontosan, hány nap, de volt olyan, hogy meg voltunk szorulva, és jöttek kikapcsolni, még gyerek voltam, de emlékszem.

A gázt szintén kikapcsolják.

Egyebeket, pl. kertes háznál szemétdíj, vagy hasonlók, vissza lehet mondani, ha nem lakik az országban.

Telefont is korlátozzák, ráadásul a T-com 30 nap késedelem után megszünteti a kimenő hívásokat.

Az nagyon furcsa, hogy semmit, de semmit nem fizet valaki.

Persze a behajtásnak és a végrehajtásnak is vannak költségei, nem is kevés, de néhány tízezerből akkor sem lesz 2 millió.

2016. okt. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!