Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Árverezik a házat. Kitehetik...

Árverezik a házat. Kitehetik apukámat?

Figyelt kérdés

Van egy nagy családi ház, anyu halála után a fele 4 részre öröklődött 4 testvér között. Tehát van 4 embernek 1/8-1/8-ad része, apukámnak a fele ház tulajdonjoga, plusz az egészen özvegyi haszonélvezeti joga.

Az egyik testvér miatt a végrehajtó árverezést írt ki, ma kaptam meg az értesítést. De nem konkrét a papír. Nem értem, hogy az egészet árverezik e el, vagy csak az 1/8-ad részt a nővérem miatt. Egyáltalán hogy lehet ez, hisz özvegyi haszonélvezeti jog van rajta. Vagy a nővérem tartozásának összegében eladják az egész házat? 2 millió a tartozás, 25 milliót ér a ház. 2 millióért eladják az egészet? Vagy esetleg 2 millióért az 1/8-adot, és az új tulaj beköltözhet? Vagy 25 millióért eladják az egészet, mindenki kap valamennyit, és ennyi?

Apunak ez egy élet munkája. Most mehet amerre lát?

Keresett környék, minden verzióban el fog kelni.

Kérlek, ha van róla infótok, hogy is működik ez, segítsetek!

Hétfőn hívom a behajtót ( ma nem tudtam, komoly szájsebészeti műtétem volt, még nem tudok érthetően beszélni), hogy mi is van ilyenkor. Vagy keressek egy ügyvédet?

Köszönöm, ha válaszoltok!


2016. okt. 14. 21:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A nővéred tartozását csak a nővéred tulajdonán lehet behajtani. Tehát az 1/8 részen.


Az árverés az ingatlan 1/8-ad részére lesz kiírva és jó eséllyel kutya nem fog még licitálni sem, mert nem lehet mit kezdeni egy 1/8-ad ingatlannal, pláne ha lakott, fokozottan, ha haszonélvezettel terhelt, mert akkor még hasznosítani sem lehet.

2016. okt. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Van rá vevő, aki a kikiáltási árért megvenné.

De értem, köszönöm a segítséget.

2016. okt. 14. 21:41
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Ha van rá lehetőségetek, próbáljátok meg az árverésen ti megvenni a házrészt.


Apukádat semmiképpen nem tehetik ki, neki haszonélvezeti joga van, ami független a tulajdonosok személyétől (tehát ha pl. ti eladnátok a házat, az ő haszonélvezete akkor is megmaradna, kivéve ha lemondana róla).

2016. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Jól írja az első.

Csak az 1/8 részre szól az árverezés.

Ez formaság, nem szokott az ilyen árverés sikeres lenni.

De le kell folytatni, hogy a végrehajtó fel tudja mutatni, ő mindent megtett a tartozás behajtására.

A kutya nem fogja megvenni.

Írod, van rá vevő.

Kétlem.

Kinek kell 1/8 ház, főleg ha be sem teheti a lábát?

Mert nem költözhet be, sőt meg sem nézheti belülről, ha édesapád nem engedi be. Ha édesapád még 50 évig él, akkor az illető 50 évig semmit nem kezdhet azzal az 1/8 részével, szóval az ilyet nem szokták szeretni.


Azt írod, kb 25 milliót ér.

Ha valóban el lehet majd adni egyszer ennyiért, akkor érdemes lenne lecsapni rá, ha van rá pénzed.

2 millióért megveszed azt a részt, ami egyébként több, mint 3 milliót ér, szóval neked 1/4 rész tulajdonjogod lenne.

De te sem tehetsz vele semmit, amíg haszonélvezet van rajta.

Szóval ne félj.

Egyébként van egy olyan törvény, hogy ha 3x kiírták árverezésre, többé már nem lehet. Ott vége, nincs tovább.

A mi szülői házunk hitele 2006 óta nincs fizetve, néha jön egy levél a banktól, egy másik a végrehajtótól, de nem tudnak mit csinálni, mert nem tudják behajtani, az árverezés meg sikertelene, mert falun van és rossz állapotú a ház. Nem is lakja senki.

Figyi, a lényeg, hogy a te tulajdonrészed nem vész el, és édesapádé sem, valamint nem tudják utcára tenni, haláláig a házban maradhat.

2016. okt. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy nektek, mint tulajdonosoknak szvsz elővásárlási jogotok is lenne.
2016. okt. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Sajna nem tudjuk megvenni.

Sajna nővérem egy rosszakarója ajánlatot tett. Ez azért jó neki, mert akkor aput totál padlóra küldi, ezzel pedig nővéremet is. Bonyolult sztori.

De apum 76 éves, beteg, nem sok van neki hátra, max pár év. Ezért is féltem őt, nehogy baja legyen ebből. Köszönöm a válaszaitokat. Megnyugodtam.

2016. okt. 14. 22:37
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Apukádat megnyugtathatjátok, hogy akár megveszik akár nem az ég világon semmi sem fog változni, be sem kell engednie a "rosszakarót".
2016. okt. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem küldi a padlóra, bár egy idős beteg embert már az is kicsinál lelkileg, hogy árverezik a házát, amiért egész életében dolgozott.

Engem 30 évesen is kicsinált, és öngyilkos akartam lenni. Aztán megmentettem a dolgot, új egyezséget kötöttem a bankkal.

De az öregnek van 4 gyereke, és azzal a tudattal létezni, hogy valaki várja az ő halálát, majd halála után egyből el kell adni a házat, a gyerekek nem maradhatnak benne... nem lehet könnyű.

Próbáljátok a jobb oldalát tudatosítani benne, hogy nyugodjon meg, őt nem tudja kitenni senki.

2016. okt. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Keress ügyvédet, mert ilyen szvsz nincs, hogy nem rendelkeztek elővásárlási joggal. Aztán vegyétek meg ezt a részt a házból, még ha nincs is pénzetek, egy 25 milliós házra simán ad 2-3 milla hitelt a bank. Sok sikert!
2016. okt. 15. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sehol sem írta, hogy nem lenne meg a joguk.

Azt írta, nincs pénzük, nem akarják megvenni.

ha akarnák, akkor biztosan meg tudnák venni.


Egyébként én sem akarnék milliós nagyságrendű hitelt felvenni egy olyan házra, aminek 4-5 tulajdonosa van, és fizethetem évekig a részleteket, de az egészet nem használhatom, a családommal (házastás, gyerek) nem költözhetek be, mert el sem férnénk, stb.

Aztán amikor majd el kell adni, akkor meg lehet másikat keresni...

2016. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!