Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » T-mobile előfizetést ha nem...

T-mobile előfizetést ha nem fizetem le tiltják telefont?

Figyelt kérdés
szóval szeretnék venni egy galaxy s7 edge et t-mobile nál és így kéne 12000 körüli összeget fizetni 4 az előfizetés 8 a készülék viszont én nekem nincs szükségem az előfizetésre így csak a készüléket fizetném de az előfizetést nem, és a kérdés az hogyha az előfizetést nem fizetem le tiltják a telefont vagy csak a kártyát amivel kapom vagy nem is külön kell fizetni.Értelmes válaszokat előre is köszönöm

2016. okt. 9. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából tökmindegy hogy mit tiltanak le, ha simán nem fizeted a telefont, 90 nap után a behajtóhoz kerül az ügy és olyan összeget fognak rajtad behajtani hogy valószínűleg kajára sem lesz pénzed.
2016. okt. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs szükséged az előfizetésre, akkor vedd meg kártyás csomagban vagy valahol máshol kártyafüggetlenül.

Ja, hogy nincs rá pénzed és így akarod kijátszani a rendszert? Hát nem fog működni.


De nyugodtan próbáld meg, csak később ne gyere ide olyan kérdéssel, hogy "átadta a Telekom a tartozásomat a követeléskezelőnek és 900 ezret követelnek, most mit tegyek?".

2016. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha figyelmesen elolvasod a szerződést, akkor benne van,

hogy amíg a hűségidő le nem telik, addig a telefon tulaj-

donosa a T-mobile marad.

Rgo ha nem fizeted, akkor nem csak díjhátralék, kötbér,

hanem s7 esetén nagy értékű sikkasztást is követsz el.

Ezt viszont már nem a behajtó cégek, hanem a rendőrség

szankcionálja.


A kártyán a forgalmat tiltják le, a telefont tiltólis-

tára teszik, és mivel "elsikkasztottad", így függetle-

nítés után, más szolgáltatónál sem tudod használni.


Elég sok dolog változott az elmúlt időkben, a telefon

felvétele előfizetésre, eladása kpért, majd előfizetés

bedöntése műsor már rég nem éri meg.

2016. okt. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, akkor nézzük az általad "elképzelt" helyzetet - hogy a kérdésedre pontos választ is kapj :-)

A készüléket 2 éves hűségidővel, előfizetéses szerződéssel vásároltad. Amennyiben csak a készüléket fizeted, első havidíj nem fizetése után 14 nap múlva felszólítanak a havidíj fizetésére, majd 30 nap múltán egyirányúsítják a telefont, azaz Téged tudnak hívni, de Te nem tudsz hívni senkit. 60 nap után pedig mindkét irányt letiltják. Sebaj, mondhatnád Te, akkor majd veszek/beteszek egy másik SIM kártyát. Igen ám, csakhogy: mivel a készüléket 2 éves szerződéssel vetted, de nem fizetted a havidíjat, így felbontják a szerződést és egyösszegben követelik a készülékdíjat és az addig elmaradt havidíjat. Amennyiben ezt sem fizeted ki (mert nyilván nem tudod), átadják követeléskezelőnek, de akkor már lényegesen több pénzt fognak követelni rajtad - mert a követeléskezelő munkadíját is hozzácsapják.

ha még ekkor sem fizetsz, akkor pedig végrehajtóhoz kerül - ekkor már brutálisan sokkal többet kell fizetned - ráadásul számlát, fizetést, vagyontárgyakat, autót, lakást, bármit lefoglalhatnak. ha együtt élsz valakivel (akár szüleid), akkor visznek olyan vagyontárgyakat is, amik esetleg az övék - aztán majd később nekik kell bebizonyítani, hogy az övék.

Szóval NAGYON NEM AJÁNLOM, hogy ilyesmiben törd a fejed: vegyél olyan telefont, amilyenre pénzed van: mobilos boltokban használt telefont - esetenként kártyafüggetlent is - már egész olcsón is tudsz venni.

Fiamnak egy Samsung Galaxy-ja vízbe esett (ami szolgáltatónál, feltöltőkártyával sok ezer ft volt) bementünk egy mobilos boltba, s 5 ezerért megvettük ugyanazt :-)) Kb 1 éve semmi baja :-)

2016. okt. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
tudtam hogy jön a sok gyökér majd hogy ha nincs pénzed ne vegyél, nem pénzem nincs csak egy összegben nem akarok ennyit ki adni, és a kérdést sem sokan értik a mobilt részletét fizetném csak a csomagot nem fizetném.Az értelmes válaszokat köszönöm.
2016. okt. 9. 16:01
 6/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%

Ha új előfizető (kártyás előélet nem számít) a T-nél, akkor nem fognak csak úgy odaadni egy 200k-s telefont. Ha csak 50000 előleget kérnek (amit persze utána visszakapsz részletekben, azaz pl 4 hónapig nem kell fizetned), akkor szerintem keveset mondtam. Ha fiatalabb korosztályba tartozol, akkor simán lesz a duplája is. És mivel ez mégiscsak hitel, simán kérhetnek munkáltatóit, és például amitt simán visszautasíthatják az "ingyen"telefont.

És végül: igen, a számlatartozás miatt letilthatják a készüléket is. T-nél egyébként nem tudom hogy van, vodafone egy számlát küld, abban benne van az előfizetési díj és a készülék is, nincs két csekk, nincs két befizetnivaló. Csekket eleve nem tudsz mást befizetni, csak ami rá van írva, utalni lehet kevesebbet, de nem tudod közölni velük, hogy te most csak a telót fizetted az előfizetést úgysem használod.

Szóval ha mindenképp ingyen akarsz telefont, akkor figyeld, hogy hol van 0%-os akcióban (bár ha valahol 0% akció van, ott annyival drágább, hogy eleve benne vannak a kamatok), vagy csak simán vedd hitelre valahol, ahol jólesik. Már ha neked megéri, hogy mire kifizeted, van egy két generációval korábbi őskövületnek számító eszközöd.

2016. okt. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdést értettük, "gyökér" válasz nem volt, sha nem kell az előfizetés, de kéne telefon, s "nem pénzem nincs csak egy összegben nem akarok ennyit ki adni,", akkor menj el egy Tesco-ba és vegyél áruhitelre (akár kártyafüggetlen) telefont és kész :-)
2016. okt. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!