Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi önerő szükséges egy...

Mennyi önerő szükséges egy 5millió ft-os garzon lakás megvételéhez Budapesten?

Figyelt kérdés
kb 600ezer forint értékü eurónk van.a munkahelyem adna kamat nélkül 800ezret(vagyis pályáznom kell rá)
2010. ápr. 25. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom h 20% kell most. szóval 1mill.
2010. ápr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy 20-30% önerő kell..
2010. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Március elsejétől úgy tudom változtak a szabályok, és a legkevesebb önerő minimum 40%, ami kell. Ehhez állítólag jön mégegy szigorítás majd június 1-étől, amikor a jövedelem terhelhetősége lesz maximum 40%-os szintén.28L
2010. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Bankok az ingatlan érték 75%-áig adnak hitelt.

Így neked 25%-ot kell önerőként befizetned.

Vagy ha pótingatlant is tudsz behozni a hitelbe akkor önerő se kell.

2010. ápr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A pontos válasz a következő:


A bankok meghatározzák, hogy különböző devizanemek szerint maximum mennyi hitel adható az ingatlan becsült értékéhez képest.


Forint alapú hitel esetén az ingatlan értékének max 75%-a adható.

EUR alapon max 60%, minden más devizanemben max 45%. Ez a maximum, de ezt még csökkentheti pl a hitel felvevők gyenge hitelképessége.


Először a bank felbecsüli az általad megvásárolni kívánt garzont és megállapít egy értéket. Ez többnyire kevesebb, mint amennyi a vételár, de ritka esetben lehet több is, ha pl nagyon jól sikerült lealkudni a lakást és alkalmi áron hozzájutsz. Amennyiben a becsült érték kevesebb, mint 4 mill Ft, akkor el sem fogadják az ingatlant fedezetnek, tehát ilyen kis értékű lakásoknál nagyon óvatosnak, körültekintőnek kell lenni az adásvételi megírásánál, megelőző lépéseket is ajánlatos beiktatni, mert komoly gondot okozhat, ha már pl adsz foglalót, előleget és a bank közben elutasítja a hitelkérelmet a nem megfelelő ingatlan érték miatt. Szívesen segítek teljesen ingyen, ha fontos neked a biztonság és nem szeretnél magadnak kellemetlen meglepetéseket a hitel intézése folyamán.


Egy hiteltanácsadó

2010. ápr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!