Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van bejelentett munkahelyem...

Ha van bejelentett munkahelyem nettó 80. 000ft kaphatok személyi kölcsönt (2.500. 000ft)?

Figyelt kérdés
2016. okt. 7. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Huh... ne haragudj meg, de ezen mosolyogtam.

Még 250 ezret sem kapnál.

Ekkora bér nem hitelképes.

Talán egy 80 ezres laptopot megkapsz áruhitelre.

Hangsúlyozom: TALÁN!

2016. okt. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Remélem nem.
2016. okt. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
A te érdekedben remélem, hogy nem. :S
2016. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha fél éve legalább megvan a munkahelyed és az adott banknál vezeted a folyószámládat, és azon nincs vagy ha van is nem mínuszos a hitelkeret, akkor a netto fizetésed 10* esét adják maximum...

Két esélyed lehet ennyi pénzre, az egyik az ingatlan fedezet, a másik ha találsz egy balekot aki jóval többet keres mint te, a hitel lejártáig nem tölti be a 70-et, és belemegy, hogy az adós társad legyen...

De amúgy minden bank honlapján van a kölcsönöknél chat felület ahol arc és szégyenérzet nélkül ki tudod faggatni a "szakértőt"

2016. okt. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Ekkora személyi kölcsönt nettó 80 000Ft felett adnak, 84 hónapnál hosszabb időre nem adnak, esetedben ez havi 52 398Ft-os havi törlesztőt jelentene, de olyannak szintén nem adnak akinek a havi bére 30%-át meghaladja a törlesztő!


Esetedben 2,2x-er magasabb lenne a fizetendőd, mint az engedett max. érték, tehát 1ik feltételnek sem felelsz meg. Valamint még egy feltétel miszerint min. 12 hónapja legyen munkahelyed, ezt csak te tudnád megmondani, hogy ezzel mi a helyzet!

2016. okt. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

#4 vagyok, én 90.000ret keresek és az otp-nél most vettem fel 3000.000ft hitelt fél éve mert volt egy vállalkozás ötletem.

Első körben azt mondták esélytelen aztán tanácsolták az adóstársat, na azt dögnehéz volt szerezni, de aztán egy gyerekkori haverom aki mellesleg ügyvéd bevállalta, ha közjegyző előtt aláírok egy másik szerződést, nem részletezném az miről szól, de ha nem fizetem a hitelemet akkor szó szerint mindent elveszítek...

Na így be tudtam indítani a vállalkozást és fele pénzt már ki is termeltem... de hozzányúlni nem merek a profitomhoz amíg a banknak vissza nem fizetek mindent.

2016. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Főállásban keresek 90.000ret... mert mellékállásban vagyok még csak vállalkozó.
2016. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

A törvények szerint a Bankok nem adhatnak több hitelt, mint amennyi a fizetésed 50% (magas fizetésnél 60, és ebbe minden hitel beleszámít)


Személyi kölcsönnél jelenleg a kalkulátorok szerint 2.5millának 5 évre 52.000 a havi tölesztője.


Már ez is túl van a fizetésed felénél.



És akkor a bank még csak a törvényt tartja be, de ilyen alacsony fizetéseknél sokkal szigorúbb saját szabályokkal rendelkeznek.

2016. okt. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

#6-os: ha adóstársat vettél be, akkor nem te kaptad a nettódra a hitelt, hanem gyakorlatilag ketten. Gondolom a haver bére elegendő volt ahhoz, hogy simán megkapja a 3 millát, így a banknak nem volt kockázata.



Felteszem a kérdezőnek nincsenek tőkeerős adóstársai, és olyan vagyon elemei, ami miatt valaki hajlandó lenne beszállni a 2.5 milliójába.

2016. okt. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Épp ezt akartam írni én is. Egy magasabb jövedelmű adóstársas történetet teljesen felesleges volt idehozni.

Ott is az volt, hogy az eredeti igénylő bére nem volt elég.

Tehát ő maga egyedül nem hitelképes.

Egy jobb jövedelmű ismerőssel meg már mindenki hitelképes lehet, szóval ez így elég értelmetlen volt.


Bizony, hogy sokkal szigorúbb belső szabályokkal rendelkeznek.

Hiába van mindenhol leírva, hogy 3 hónapos munkaviszony kell, ha odamész úgy, hogy minden tökéletes, és van 4 hónap munkaviszonyod, azaz papíron hitelképes lennél, a gyakorlatban meg úgy fognak utasítani indok nélkül, mint annak a rendje.

2016. okt. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!