Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki átutalás hogyan műkődik?

Banki átutalás hogyan műkődik?

Figyelt kérdés
Eddig utánvételes fizetéssel rendeltem internetről, de most közbe jött egy átutalásos történet, de én még sose utaltam át, és nem is tudom, hogy is műkődik ez a folyamat. Oda vissza érdekelne, ha pl én utalok át, és várom a csomagot, vagy ha nekem utalnak át, hogyan zajlik ez a folyamat? Köszönöm a válaszokat, előre is:)
2016. okt. 6. 20:18
 1/1 anonim ***** válasza:

A bankodban kell legyen netbank szerződésed ha a neten keresztül akarsz utalni. Ilyenkor kapsz egy azonosítót jelszót azzal belépsz egy weboldalra amit a bank megad.

Ott lesz egy átutalás menüpont, megadod kinek, milyen számlaszámra, mennyit utalsz és 4 órán belül átutalódik a pénz az illető cég számlájára.



Vagy ha nem akarsz netbankozni, bemész a bankfiókba és kitöltesz egy papírost, ugyanezzel az adatokkal és a pénztárban befizeted a pénzt és elutalják neked.



Vagy bemész az illető cég bankjába és ott befizeted nekik.



Ha meg ők utalnak vissza pénzt, akkor megadod nekik a bankszámlaszámod meg a neved és ők utalnak a számládra.

2016. okt. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!