Provident nehezebben ad kölcsönt átutalással?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne, temetés miatt muszáj felvennem. 80 ezer ft a nettóm, soha nem volt még hitelem, 30 éves vagyok és van ingatlanom. 300 ezer forintra lenne szükségem minimum.
2016. okt. 3. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nehezebben, úgy tapasztaltam. Elég erőteljesen próbáltak rábeszélni az othoni szolgáltatásra, hogy az milyen kényelmes nekem.

Mondom fiatal vagyok, mindent e-bankból utalok, nekem EZ a kényelmes, nem az, ha mindig otthon kell lennem megadott időben, és készpénzt tartani otthon, mikor nem szeretem a készpénzt.

Végül megadták átutalásra, de az nem olyan nagy biznisz nekik, alig nyernek rajta valamit.


80 ezres nettóra nem fogsz hitelt kapni, erre már most készülj fel. Főleg nem százezreket.

Nekem ennél kicsit több volt a fizetésem, 100 ezret kértem, 80 ezret adtak.

Szóval neked kevesebb bérre még 80-at SEM adnának, úgy érzem.

Ez mondhatni a minimálbér, ami sajnos nem hitelképes.

2016. okt. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként bocsáss meg, hogy ezt megkérdezem, de egy temetés miért 300 ezer vagy több?

Mi is temettünk, emlékeim szerint 100 körül volt, és azóta már egy csomó dolgot meg lehet úszni ennél olcsóbban.

Sőt, a családban nemrégiben is volt haláleset, az elhunyt lánya kifizette a hamvasztást, és hazavitte a hamvakat.

Én mondjuk otthon nem tárolnám, de egyrészt később is el lehet temetni, ha lesz rá pénz, vagy lehet szép temetést rendezni, pl a Dunába szórni, vagy hasonlók.

2016. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyibe kerül egy hamvasztásos temetés de most így hirtelen ennyire gondoltunk. Szerinted ha a K&H-nál próbálom meg akkor is esélytelen? Náluk van számlám, oda is megy a fizum.
2016. okt. 3. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sok esélyed van ott sem.

Ez a jövedelem nagyon kevés.

Folyószámla-hitelt könnyebben adnak, de megnéztem neked, az kb a havi béred összege lenne.

Azaz egy 80 ezres hitel.

Tényleg nem akarlak elkeseríteni, főleg egy nehéz időszakban, de nem vagy hitelképes.

Inkább azt javaslom, menj be holnap az önkormányzathoz, és érdeklődd meg a temetési segélyt. Vagy hozzájárulnak, vagy akár teljesen ki is fizethetik, ha szociálisan rászorult vagy. (illetve az kérje meg, akinek intéznie kell a temetést)

2016. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a segítséged.
2016. okt. 3. 20:23
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Adnak bankszámlás hitelt is, engem is megpróbált átejteni a debella díjbeszedőjük.

Otthoni zaklatásos formában aznap este adnak, átutalással kell várnod 3 napot.

Te nem kapsz, csak max. 80 ezret szerintem.


nekem bankszámlás volt 100 000-re fizettem vissza 109 500 forintot, ez még áruhitelnek is jó, bankban szerintem drágább!

2016. okt. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!