Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha külföldön szeretnék pénzt...

Ha külföldön szeretnék pénzt befizetni a magyar kártyámra?

Figyelt kérdés
Csak odamegyek egy atm-hez, befizetem és forintként lesz a kártyámon? Vagy hogy működik?
2016. szept. 25. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Hat igy biztosan nem, az ATM-ekbol az esetek 99%-aban csak penzt tudsz kivenni, nem pedig betenni. A magyar szamladra (es nem a kartyadra!) keszpenzt befizetni a sajat (magyar) bankodban tudsz, minden mas bankbol csak atutalassal mukodik.



Javasolnam picit tanulmanyozd a bankok mukodeset, egyelore a bankszamla/bankkartya fogalmak sem igazan tisztak nalad.

2016. szept. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön nem tudsz sehogy sem magyar bankszámlára befizetni.
2016. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsot, de nem élek vele. Tudom, mi a különbség számla és kártya között, de még az életben nem hallottam, hogy valaki a számlájára fizet be pénzt, mindenki kártyának mondja. Meg lehet érteni, ha akarod. Készpénzbefizetős ATM pedig már Magyarországon is van, itt pedig csak olyan van, ahol befizetni is lehet.
2016. szept. 25. 11:01
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

Jézusom, kérdező, eszed nulla. Egyrészt az Elsőnek teljesen igaza van, mert nem a kártyádra fizetsz be, hanem a számládra. Hogy te csak rosszul használtad/hallottad eddig, az nem olyasmi, amire büszkének kellene lenni.

Az pedig szintén elég egyértelmű, hogy más bankból csak utalni lehet, befizetés csak saját bankban működik...

Szerintem tényleg fogalmad sincs semmiről, cserébe viszont nekimész annak, aki ezt le meri írni. Gratulálok...

2016. szept. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

bemész egy random bankfiókba külföldön, megadod az ott dolgozó csajnak a számlaszámodat és befizeted a pénzt.


Mi ebben az olyan nehéz és bonyolult művelet?


És nem a kártyára fizeted a pénzt, hanem a számládra, így a számlaszámot kell megadni a bankfiókban és nem a kártyaszámot. Az, hogy mindenki így mondja/használja az csak a tudatlanságukat tükrözi!

2016. szept. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"bemész egy random bankfiókba külföldön, megadod az ott dolgozó csajnak a számlaszámodat és befizeted a pénzt."


No ez az, ami nem fog működni. Ez még idehaza sem működik így, nemhogy külföldön.

2016. szept. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!