Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik a türelmi idő alatt?

Mi történik a türelmi idő alatt?

Figyelt kérdés

Közel 3 hónappal ezelőtt, vittem be egy 4,2 grammos, 14 karátos arany nyakláncom egy budapesti orex zálogházba. Szeptember 8-án (tegnap) járt le a 90 napos határidő, ami alatt ki tudtam volna váltani a nyakláncot.

Sajnos közben költözés volt, és annyira össze vissza vagyunk még mindig, hogy egyszerűen nem találom a zálogpapírt. Tudtommal az Orex-nél is +30 nap a türelmi idő, (ami azt jelenti hogy október 8-ig még kiválthatom?!) ez idő alatt maximum mennyivel tud emelkedni a 29.000-Ft-os kiváltói ár? :S nem akarom elveszíteni a nyakláncot, de anno nagy szükségem volt az árára. Most ki tudnám váltani, de egyszerűen nem találom a papírt :// be kell menni meghosszabbítani a 90 napot, vagy automatikusan felülírják a 30 nap türelmi időt? Illetve mennyi +ra számíthatok? Előre is koszonom a választ!


2016. szept. 9. 10:32
 1/1 anonim ***** válasza:
ha nincs meg róla a papír, nem tudom ott, hogy személyi igazolvánnyal kellett-e azonosítás(általában zálogban nem kell),akkor lehet buktad, és már majd azon az áron tudod megvásárolni, amit ők kiszabtak...
2016. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!