Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit szóltok hozzá, hogy az...

Mit szóltok hozzá, hogy az "alapszámla" költsége 1575 forintban lesz maximalizálva?

Figyelt kérdés

[link]


Igaz, ebben benne van a bankkártya költsége, na meg 1-2 "extra" (ami szerintem már nem is "alap", de mindegy). De szerintem borzasztóan magas még így is.


2016. szept. 2. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennél most is van olcsóbb.
2016. szept. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ro**dékok már ezt is kötelezővé teszik. nevetséges.


aki meg nem igényel, vagy mozgáskorlátozott, az mégis hogy fog a pénzéhez jutni? házhoz jön talán a bankosnéni ha kell?

2016. szept. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

az én számlám ennél kevesebbe kerül, pedig nincs kiugróan magas fizetésem.


miért tennék kötelezővé?

én az indexen olvastam egy cikket, ott csak annyi volt, hogy ezzel azokat célozzák meg, akiknek nincs most bankszámlájuk. ők a célcsoport, de ettől még nem kötelező.


ezeknek az embereknek pedig azért nincs számlájuk, mert valószínű semmi bevételük nincs, vagy csak feketén.

erre meg nem kell számla.

gyanítom, hogy ez az alsó, tanulatlan réteg.

remélem azért azt ki tudják számolni, hogy éves szinten 18900 ft-ba kerülne nekik az, ami eddig 0 ft volt.

2016. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Le van írva, hogy ez a maximum, van ami ennél sokkal olcsóbb lesz sőt lesz aki ingyen jut hozzá.

De olvasni ugye a magyarok kevés része tud úgy, hogy meg is értse.

2016. szept. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mint jeleztem, én egy másik cikket olvastam.

Esetleg ezt is meg kellene próbálni értelmezni.

Valamint a számlát még nem vezették be, még 6x változhat, és korményunkat ismerve, fog is.

Szóval le lehet szállni a magas lóról.

2016. szept. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még valami: a bankok pont arról híresek, hogy engedményt adnak, csak hogy jó fejek legyenek a csóró ügyféllel. Az se baj, ha elesnek a profitjuktól, csak úgy jófejségből.
2016. szept. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen értelmetlen, már most is igényelhetőek ennél sokkal olcsóbb számlák.

Aki meg pl. nyugdíjas és eddig készpénzben kapta a pénzét, az nem fog akkor se utalgatni, ha kötelezővé teszik a számlát, hanem szépen elmegy az automatához és kiveszi az egészet készpénzben.

De a lényeg:


"Egyrészt nem világos, hogy az alapszámla kötelező lehet-e azoknak, akiknek még nincs banki kapcsolatuk, de jövedelemhez jutnak."

2016. szept. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!