Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » BAR lista, tartozások, aki...

BAR lista, tartozások, aki ért ezekhez segítene?

Figyelt kérdés

Szép napot! Hosszú lesz, remélem valaki tud segíteni.


Kb 5 évvel ezelőtt a párom anyja felvetett a párommal áruhitelt kb 1 millió Ft értékben, nem fizette, ezért BAR listás a párom. Nagyon sok tartozása van egyéb helyeken is miatta ( K&H A hitel, Invitel, T-home és még kitudja). Sajnos a párom beleesett abba a hibába, hogy teljes mértékben megbízott az anyjába és segíteni próbált neki mindenben és ő szívta meg konkrétan. Anyjának esze ágában sincs semmit kifizetni, elintézi annyival, hogy hát ez van.

DE nekünk ez nem csak ennyi, mivel albérletben lakunk, van egy kisfiunk, ezek mellett nem tudjuk fizetni a rengetek tartozást, ami azóta ugye kamatozik folyamatosan.

Szeretnénk saját lakást, de csak hitellel tudnánk megvenni, de ha jól értelmezem, akkor én sem vehetek fel hitelt, mert a párom kellene, hogy adóstárs legyen de így, hogy mindenfele tartozásai vannak és BAR listás, így nem lehet adóstárs, tehát én sem vehetek fel lakáshitelt! :(

Valaki tudna segíteni, hogy meg lehet e ezt másképp oldani? Persze ha tudnánk kifizetnénk az összes tartozását és várnánk amíg már nem BAR listás, de sajnos ez kb lehetetlen.. van más megoldás, hogy vehessek fel hitelt?

Legszivesebben feljelentenénk az anyját, vagy bármivel köteleznénk, hogy fizesse vissza, de nincs bizonyítékunk, hogy miatta vette föl úgyhogy ez ki van zárva.

Köszönöm ha segítenek!


2016. aug. 25. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos semmit nem tudsz tenni.

Ezért nem kell sajnos senkinek hitelt felvenni. Még a saját szülődnek sem és nem azért, mert abból kell kiindulni, hogy nem akarja majd fizetni, de mi van, ha majd nem tudja (pl. elveszíti a munkáját)?

Max. annyit tehettek, hogy szépen apránként rendezitek a tartozást, részletekben, aztán ha kifizettétek, akkor tiszta lappal, később vesztek fel hitelt.

2016. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy az ilyet már csak egyben lehet, nem? Természetesen majd bemegyünk a bankba megkérdezni.

Annyira el vagyok keseredve, az ember segíteni akar és ezt kapja :( Ő éli az életét nyugodtan tovább, a tartozást meg meghagyta nekünk és miatta nem lesz talán soha semmink :(

2016. aug. 25. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne érts félre, nem bántani akarlak, mert megértem a helyzeteteket, de a párodnak nem lett volna kötelező felvenni azt a sok hitelt. Mert azzal még neki is tisztában kellett lennie, hogy aki felveszi a hitelt, annak vissza is kell fizetni és a bankot nem érdekli, hogy ki költötte el, attól követeli, akinek kifizette!

Amúgy kérdezzétek meg az adott banknál, szolgáltatónál, hogy konkrétan milyen lehetőségeitek vannak, mennyi pontosan a tartozás és akkor okosabbak lesztek.

2016. aug. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Teljesen egyet értek veled.. sajnos vakon bízott az anyjában, és volna miből visszafizetnie, főleg, hpogy fogott egy pénzes pasit magának, mégsem teszi :(
2016. aug. 25. 16:46
 5/5 anonim ***** válasza:

Ebből a helyzetből kimászni, átlagos, vagy az alatti jövedelemmel lehetetlen, ha nem tudtok drasztikusan sok pénzt keresni, a párod vég nélkül fogja görgetni maga előtt a folyamatosan növekvő tartozást. Ilyenkor sajnos az szokott a legjobb megoldás lenni, ha pl külföldön vállal munkát és abból rendezi az adósságot.

Mivel azt írod "párom", úgy vélem, nem vagytok házasok, ami azért jó, mert az is lehet egy megoldás, hogy Te egyedül kezdet felépíteni magad olyan jövedelem szintre, amikor már egyedül is hitelképes leszel és egyedülállóként igényelsz lakáshitelt. Önerőre minden esetben szükség lesz.

2016. aug. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!