Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » IBAN vagy számlaszám? SŰRGŐS

IBAN vagy számlaszám? SŰRGŐS

Figyelt kérdés

Eddig abban hitben éltem, hogy az IBAN a számlaszámot jelöli. Megadtam néhány embernek, akik pénzt küldenének nekem, de ma kiderült, hogy az még sem az.

Hogy tudom megtudni a számlaszámom? Olvastam olyat, hogy az IBAN és a rendes számlaszám között annyi a különbség, hogy a számlaszám elé odateszik azt, hogy HU meg még két számot. A maradék 3x8 szám pedig a számlaszám. Ez igaz?

Ha már elküldték a pénzt az IBAN számomra, akkor mi lesz a pénzemmel?


Az IBAN számom így néz ki (X=szám): HU27XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (HU27-3x8 szám)



2016. aug. 17. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Az IBAN a számlaszámod nemzetközi formátuma, akkor kell, ha külföldről utalnak. Így is megkapod a pénzt, hiszen ugyanarra a számlára megy, csak felesleges cécó. Mintha a belföldi levelekre ráírnád, hogy Hungary.

2016. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem adtam meg swift kódot. Így is sikerülhet?
2016. aug. 17. 16:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Belföldi utalásról van szó? Akkor nem kell a SWIFT kód.


Nemzetközinél kell.

2016. aug. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!