Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Folyoszamla inkasszo feloldasa...

Folyoszamla inkasszo feloldasa mennyi idon belul tortenik meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Diakhitel tartozasom miatt a Nav altal vegrehajtasra kerultem es a bankszamlam inkasszo ala. Erre 07.28-an kerult sor. Egyaltalan nem maradt penz a szamlamon pedig ugy tudom valamekkora osszeghez igy is hozza szabana fernem. Kozben felvettem a kapcsolatot a diakhitel kozponttal, sikerult megegyeznunk reszlet fizetesben. 10-en (szerdan) el is kuldtek egy faxot a nav fele amelyben tajekoztatjak a megegyezesrol es kerik a vegrehajtas feloldasat. Azota tobbszor probaltam elerni a nav-os ugyintezot aki a levelekben szerepel de nem sikerul. Az lenne a kerdesem, hogy korulbelul mikorra varhato hogy feloldjak az inkasszot. Nem tudom, hogy lenyeges-e de a bankom a K&H.

Elore is koszonom a valaszokat



2016. aug. 13. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

1. A Nav-nál is a hivatalosan kötelező ügyintézési határidő 30 nap, tehát ha kapott értesítést, hogy oldják fel az inkasszót, arra még van idejük.

2. Egyébként a pénzintézetek 2 hétig "tartják" a hozzájuk beérkezett inkasszót, és ha az idő alatt nem érkezik a számlára pénz, amelyből teljesíteni tudnak, akkor automatikusan visszaküldik az inkasszó kibocsátójának.

Vagyis ez kb. a napokban meg fog történni, beszélj a bankoddal, csörögjön rád, mikor szabadul fel a számlád.

2016. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a gyors valaszod. Kaptam a banktol is levelet ami utan elindult az inkasszo es ott arrol irtak, hogy 35 napig lesz rajta. Remelem a navnal nem tartjak a 30 napos idot mert igy hogy egyetlen forintot sem tudok kivenni a szamlamrol mar ket hete elegge nehez helyzetben vagyok.
2016. aug. 13. 14:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint 35 napig lehet az inkasszó a számládon. Előfordulhat, hogy az ügyintézés lassúsága miatt előbb nem is kerül le róla.

Az öregségi nyugdíj minimumnak, 28500 Ft-nak, ennek 4-szereséig, 114 ezer forintig a beérkező összegek felének így is a számládon kellett volna maradnia.

2016. aug. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pedig sajnos egyaltalan nem tudok kivenni a szamlamrol. Ugy jelentkezik az egyenlegem, hogy a szamlamom levo osszeget levontak a tartozasombol es ami tovabbi tartozas az szerepel minuszban. Tehat az egyenlegem amekkora a tartozasom osszege 1000 fotintot sem tudok kivenni. Azt megtudnad mondani, hogy emiatt kinel jelentkezhetnek. A masik kerdesem, hogy varhato is hogy ennyire elhuzodik az ugyintezese mert akkor a kovetkezo fizetesem is egy az egyben levonjak es nem tudom a dh fele az elso reszletet sem teljesiteni.
2016. aug. 13. 14:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Írhatsz a banknak egy panaszlevelet, de sok reményt ne fűzz hozzá. A fizetésedet kérd más számlára, vagy készpénzben.
2016. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Menj be a pénzintézethez, (szem.ig-et, bankszámla számodat vidd magaddal) és ablaknál ügyintéző aki éppen ül, azzal beszélj. Megnézi a gépben (miután leigazoltad magad), hogy mi a helyzet, elmondod, hogy mi a gondod, mit szeretnél, és amit tudnak, megteszik.

Veszíteni valód nincs!

2016. aug. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valóban be kell menni személyesen a bankba és valóban nincs vesztenivalója, viszont az ügyintéző az ablakban nem fog tudni pénzt visszatenni a kérdező számlájára. Elé fogja tenni a formanyomtatványt, hogy írja meg a panaszlevelét, aminek az elbírálására szintén lesz 30 nap, és ez a kérdező jelenlegi helyzetén semmit nem segít.
2016. aug. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Százával várnak az ügyfelek arra, hogy a már feloldható bankszámlájuk végre hozzáférhető legyen. Csak éppen az illetékes ügyintéző még nem jutott el a sorban addig a számláig. Tehát ha bemégy, és esetleg már a te számlád is feloldható, mert a NAV értesítés megérkezett, még az is meglehet, hogy az ablaknál az ügyintéző megcsinálja azt az egy gombnyomást a gépen...

Bízz a szerencsédben, és a lehetséges pozitív eredményre gondolj, hiszen ezzel a bemenéssel csak nyerhetsz, veszteni valód nincs!!!

2016. aug. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Hetfon ujra megprobalom elerni a NAV ugyintezot es elmegyek egy bankfiokba. Hasznos volt meg kerdeznem bennetek mert elotte abban biztam hogy automatikusan lezajlik a teljes folyamat. A DH kozpont jelzi a NAV-nak aztan a Ok pedig a bank fele es par nap alatt le is zajlik az egesz. De akkor jobb ha eljarok szemelyesen hatha igy gyorsul az ugyintezes. Csak az az erdekes hogy a DH mar elbiralta es O inditotta el a teljes vegrehajtast es jelezte akkor innentol miert kell a navra es bankra varnom.
2016. aug. 13. 18:48
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a bankra kell várnod, mivel a bank azonnal teljesíti a végrehajtó utasításait.


A NAV a lassú a történetben.

A mentes részt, amire jogosult vagy csak fióki pénztárból veheted fel. Kártyával nem.

Menj be és a pénztárból akkor is fel tudod venni a pénzt, ha az inkasszót még nem oldották fel.

A fióki ügyintéző természetesen nem tudja feloldani. Valaki előbb írt valami ilyen hülyeséget.

A netbankban lehet, hogy ilyenkor nem úgy látszik az egyenleg mint máskor. Nem volt még inkasszóm soha.

2016. aug. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!