Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez miért van? OTP folyószámlah...

Ez miért van? OTP folyószámlahitelnél?

Figyelt kérdés
Neten keresztül próbáltam már többször is folyószámlahitelem keretét módosítani. A rendszer szerint a megengedett összeg 1 millió forint lenne, nyilván nem ennyit akarok igénybe venni, csak 20 ezer forinttal szeretném megtoldani, viszont folyamatosan elutasítják a kérelmemet. Miért? Van rendszeres havi jövedelmem, több is, mint amennyi a hitel összege lenne, bejelentett munkahely, több, mint 3 hónapja, igaz, határozatlan időre, de akkor is. Nem értem már, hogy mi lehet a probléma, és amikor először igényeltem, nem is voltak olyan baromságok a limitnél odaírva, hogy 1 millió forint, hanem csak max. 50 ezer.

2016. aug. 10. 14:11
 1/6 A kérdező kommentje:
*bocsánat, határozott időre szól a szerződésem. Ebben pedig értelemszerűen nem akarok kamuzni, hiszen akkor is BAR-listára tehetnek, amit nem szeretnék.
2016. aug. 10. 14:12
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az 1 millió Ft nem rád vonatkozik, hanem az az abszolút maximum. A saját limitedet lehet már ezzel a 20 ezerrel meghaladod, azért nem hagyják jóvá.
2016. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján fogalmam sincs, miért utasítják el. Nekem 1 éve van számlám, és pár hete állítottam be egy magasabb hitelkeretet, 2 nap után jóváhagyták, pedig még meg is haladja a munkabéremet.
2016. aug. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, és számlám is már több éves... Nem értem :/
2016. aug. 10. 14:34
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, és volt már, hogy elutasították, de akkor leírták az OTP-s e-mailben, hogy nem megfelelő volt a munkáltató neve és valóban elcsesztem, de mostanában, már csak indoklást sem írnak, csak egyszerűen annyit, hogy az egyedi hitelbírálat során elutasították. Az igényléshez kapcsolódó doksik között meg csak nyilatkozatokat látok, azon sincs semmiféle indoklás.
2016. aug. 10. 14:36
 6/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Hitelnél nem csak téged vizsgálnak személyesen, hanem a munkáltatót is. Ha pl neki van/volt gondja, akkor előfordulhat, hogy miatta nem kapod meg a hitelt, illetve a hitelkeret emelést.
2016. aug. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!