Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankon belül egy személynek...

Bankon belül egy személynek két számla, teljesen elkülönül a két számla pénzügye?

Figyelt kérdés

Két három éve édesapám megkért hogy nyissak egy bankszámlát amiben ő társ számlatulajdonos, ő kezeli a számlát de ugye az én nevemen van.

Nekem most szükségem lenne saját számlára főiskola miatt.

Arról van tudomásom hogy többször előfordult hogy pár ezer forinttal mínuszba került a számla mert épp nem volt rajta pénz és nem tudták a számlavezetési díjat levonni. Hogy jelenleg van-e pénzmozgás a számlán azt nem tudom.

Kérdésem az lenne hogy ha én most nyitok egy újabb számlát az adott banknál akkor ha esetleg a másik számlára tartozás van, vagy épp időben nincs pénz azon a számlán levonják/vonhatják-e az új számláról?


2016. aug. 8. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:

A bank nem valószínű, hogy az egyik számláról leszed a másik miatt.


Inkább a bankodat kérdezd, ők mondják meg a tutit...

2016. aug. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A két számla egyenlegét nem lehet "összemosni", a számlatulajdonos rendelkezhet róla.


Viszont! Ha az egyik mínuszba fordul, kivételes esetben mégis megteheti a bank, hogy a másikból kiegyenlíti a tartozást.

Beszámításnak hívják, amire akkor van joga, ha a szerződésed vagy az ÁSZF ezt tartalmazza. Hiszen ebben az esetben az aláírásoddal elfogadtad ezt is.


Egyébként ilyenre inkább abban az esetben lehet számítani (már persze ha ahogy fent írtam meg van a jogi alapja), ha a hiteltörlesztéssel csúszik el az ügyfél és ugyanannál a banknál van amúgy pénze másik számlán.



Amit az elején írtál, hogy te nyitottad a számlát édesapádnak, aki társtulajdonos lett, az pontos így?

Mert ha te nyitottad, akkor csak a tiéd, együtt kellett volna nyitnotok, hogy társtulajok legyetek.


Illetve amikor valaki más számláját akarja használni, általában végrehajtás áll a háttérben. Ebben az esetben a társtulajdonosi minőség sem megoldás.

2016. aug. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

És a lényeg:


Mindenképpen annál a banknál akarsz új számlát nyitni?

Ha az kínálja a legjobb diákszámlát akkor tedd, de érdemes lenne alaposan átnézni a kínálatot.


Diákszámlák közül az OTP talán a legjobb. (De nézz utána te magad.) Mondjuk már nincs is akkora választék, mint mondjuk öt éve volt.

2016. aug. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vonnak le a másik számláról semmit. Nem is nyúlhatnak hozzá, ha nem adsz rá engedélyt. Inkasszózni akkor inkasszózhat róla a bank, ha végrehajtást rendeltek el - de ez ugye nem igen fog megtörténni pár ezer forintnyi pár napig hiányzó számlavezetési díj miatt. Illetve akkor, ha te engedélyezel ilyesmit csoportos beszedési megbízás formájában.
2016. aug. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 3. válaszoló vagyok.


Amit a 4. ír erősen félrevezető. És főleg, hogy milyen magabiztosan állítja.


Egyébként pedig éppen az történik, hogy engedélyt adsz rá. Mert ha a szerződésben vagy ÁSZF-ben szerepel a beszámítás lehetősége, akkor engedélyt adtál rá, az aláírásoddal azt is elfogadtad.


Ellenkező esetben természetesen a bank nem is számítja be.

2016. aug. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!