Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP bankon kívüli valuta...

OTP bankon kívüli valuta átutalás? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy német úriember számlájára utalni egy bizonyos összeget (legyen €100, a számolást könnyítendő)



Nekem egy OTP forint alapú folyószámlám van, az igazi kérdésem az lenne, hogy ha megadom az átutalás összegénél a 100 eurót, akkor az átváltási és kezelési költséget ugye pluszban levonják tőlem, nem pedig az átutalt összegből vonják le (100 euró helyett csak 85-öt utalnak, vagy valami)?



Remélem elég világos a kérdés, segítségeteket köszönöm


2016. júl. 24. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ hogyan adod meg a megbízást:

OUR: minden bankköltséged te viselsz

BEN: minden bankköltséget a kedvezményezett visel

SHA: saját bankköltséges te viseled, a külföldit a kedvezményezett

2016. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mindenképpen nekem kell vállalnom a költségeket, a lényeg hogy az összeg 100%-a eljusson az illetőhöz



Ezt az OUR-t pontosan hol kell megadnom?

2016. júl. 24. 15:04
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, megtaláltam: "Idegen bankköltséget viselő"-nél kell az "Indítót" választani, és akkor én (az indító) viselem a költségeket
2016. júl. 24. 15:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van.
2016. júl. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha te vállalsz minden költséget, azzal vigyázz... Nem tudhatod, hogy neki milyen költségei vannak a számláján egy bejövő utalással. Extrém esetben durván ráfizethetsz. Az egy dolog, hogy eleve minimum kb 2500Ft-odba fog fájni az OTP-nél az utalás, de neki lehet a többszörse is a bejövő eurós jóváírás. Így könnyen lesz a 100 euróból 150 is.
2016. júl. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
EGT-n belül csak megosztott költségviselést lehet választani (SHA)
2016. júl. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Így is lett sajnos, 86 eurót akartam átutalni az illetőnek, erre közel 6000Ft-ot levontak illetéknek



Legalább most megtanultam a leckét: többé nem fogok devizát utalni külön devizaszámla nélkül, egy átb*szás az egész (az utalt összeg ötödét elkérik, ergo elsikkasztják)

2016. júl. 25. 15:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Devizaszámláról sem lett volna sokkal olcsóbb.

A devizaátutalás drága kis összegnél.

2016. júl. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!