Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Takarékszövetkezet és bankkártya?

Takarékszövetkezet és bankkártya?

Figyelt kérdés

Most nyitottam életemben először lakossági folyószámlát takarékszövetkezetben, adtak egy sor szerződést, egy papírt amit majd oda kell adnom a cégnek, illetve egy kis kártyát amin rajta van a bankszámlaszámom, meg azt mondta a hölgy hogy ezzel könnyebb lesz az ügyintézés ha legközelebb megyek. Viszont bankkártyáról szó sem esett? Vagy ezt nekem kell külön megigényelnem? Mert így pl. hogy jutok készpénzhez ha kéne?


Tudom, hogy ez sok embernek tök egyértelmű, de még egyszer mondom nekem életemben most először van saját folyószámlám, eddig kb. annyi közöm volt a pénzforgalomhoz, mint tyúknak az ABC-hez.


2016. júl. 15. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Ha nincs bankkártyád, akkor a takarékszöv.-ben kell személyesen pénzt felvenned.
2016. júl. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azóta már nyilván túl vagy rajta, de ha bárki másnak segítség:


Bankkártyát is igényelni kell, ha szeretnéd, hogy legyen.

Szerintem természetesnek kellene lennie, hogy a banki munkatárs rákérdez.

De ettől függetlenül nem hibázott, hiszen kártyát csak akkor bocsáthatnak ki a részedre, ha a pénzintézettel szerződést kötsz róla.


Ha bemész, nagyon gyorsan elkészítik a szükséges papírokat, utána 1-2 hét múlva kész lesz a kártya.

2016. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Nem értelek és másokat sem akik csak annyit írnak, hogy takarékszövetkezet.

Ahogy a kereskedelmi bankokat meg szokás nevezni ha valaki kérdez valamit, úgy a takszövöket is meg kell.

Nem mindegy, hogy Kelet Takarék vagy Pátria Takarék vagy Füzes Takarék és így tovább...

2017. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!