Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van esélyem bármilyen hitelt...

Van esélyem bármilyen hitelt kapni?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, nincs munkaviszonyom, így a hiteleknél figyelembe vett jövedelmem se. Van valami mód, hogy kapjak akkora hitelt, amiből tudok valami házféleséget venni? Egy ügyvéd ismerősöm említett valami lakáskasszát, azt mondta, hogy ők csinálnak olyat, hogy előre kiadják a pénzt és fizetni kell utána adott időtartamig (mintha hitel lenne) és talán hallgatóknak is adnak. Tud erről valaki valamit? Esetleg egyéb ötlet?
2016. júl. 15. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az égvilágon semmi esélyed.

Nem akarlak elkeseríteni, de még ha a lakáskassza járható út is lenne (nem az!), plusz hitelt nem adnának hozzá, mert miből törlesztenéd?

Tényleg, miből akarod fizetni?


A lakáskasszát érdemes fiatalon elkezdeni, havonta tolni bele a pénzt, ez még ugye nem hitel, csak egy megtakarítási forma, de azért jó, mert a végén elég jó kis állami támogatást kapsz hozzá.

Viszont nem szokott ebből meglenni a ház ára, hanem ez szokott lenni az önerő.

Ezért kell még mellé a hitel.

De jövedelem nélkül be se menj egyetlen bankba se, nincs olyan bank, amelyik adna hitelt.


Vagy nem te veszed fel (anyu/apu), + bevonnak egy másik, tehermentes ingatlant is. De ugye az igénylőnek akkor is kell egy jó kis jövedelem, mert a minimálbér sem játszik ám egy több milliós hitelnél.

2016. júl. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy nem lesz túl sok esélyem. Kapok árvaellátást, amíg tanulok. Ebből plusz mindenféle elnyert ösztöndíjból könnyedén tudnék fizetni törlesztőt a mostani albérlet helyet, de ugye ezek egyikét sem veszik figyelembe a hiteleknél. Így marad a gyűjtögetés, csak borzasztóan zavar a tudat, hogy milliók mennek ki albérletre az évek alatt, amelyek mind mehetnének a saját házam költségeibe is.. Ezért is kérdeztem, hátha tud valaki valami olyan lehetőséget, amiről nem tudok.


Köszi a választ!

2016. júl. 15. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem, hogy lakás összegre, de még egy személyi kölcsönre sincs semmi esélyed.


Az albérletet pedig ne így nézd, hanem úgy, hogy mekkora hátránnyal indulnál a munkaerő-piacon, hogyha röghöz lennél kötve egy házzal... Kapnál egy remek állást 50-100 km-re a házadtól és nem tudnád elvállalni, mert nem tudnál bejárni. Pedig pályakezdőként nem könnyű nem, hogy jó, de akármilyen állást összekaparni...

2016. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attòl hogy van valakinek háza nincs röghöz kötve, sőt..
2016. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Sőt mi?


kiadhatod (ha tudod), amit utána vagy normálisan fizetnek vagy nem, vagy lelaknak vagy nem... Te meg költözhetsz a munkahelyhez közeli albérletbe.


Vagy nem adod ki és ingázol ami többe kerül, mint az albérlet.

2016. júl. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kis hozzáfűznivaló:

Rengeteg bank kiköti a hitelszerződésben, hogy a hitel időtartalma alatt nem lehet kiadni az ingatlant (jogosan, hogy ne azért vegyenek hitelre az emberek lakást, hogy utána kiadják azt).

2016. júl. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazából én egyetemre is bejárok napi szinten már sok éve, ami durván 70 km-re van és még járművem sincs, szóval ha ehhez hozzátennék egy autót, akkor a legkevésbé sem korlátozna még 100 km se a munkában. Sokszor átgondoltam az előnyeit, hátrányait egy háznak az albérlettel szemben és nagyon sok szempontot figyelembe véve határozottan a ház mellett voksolok, mindenesetre köszönöm az optimizmust!
2016. júl. 15. 14:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit.


Azt azért halkan megjegyezném, hogy 70 km-t bejárni diákkedvezménnyel mondjuk MÁV-al 90%-os kedvezménnyel a lakhelyed és az egyetem között egy pöppet olcsóbb, mint mondjuk napi 100 km-t ingázni, ami a legolcsóbb autóval is 50-60e forintos költséget jelentene havonta.

2016. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetemre 4-5 évig jársz, a hitelt pedig 15-20 (vagy akár 25-30) évre veszed fel.

Az árvaellátást kapod még 1-2 évig, vagy esetleg amíg tanulsz, tehát max 5 év.

A bank azt nézi, hogy a futamidő vége alatt fizetned kell a törlesztőt, de az árvaságit nem fogod még 15-20 évig kapni.

Azt meg ki tudja, lesz-e munkád? Mert egy diploma nem garancia semmire. :(


Egyébként nem tudom, mennyit kaphatsz, mert az én férjem is kapta anno, 2x ezer ft volt (huszonpárezer).

Ebből élsz, + ösztöndíjakból, de az megint nem garancia semmire, a következő féléved rosszul sikerül, és ugrott a pénz.


Jól tudod egyébként, a segélyek nem számítanak, mert nem járnak sokáig. Ezért nem játszik pl. egy határozott idejű szerződés sem. (csak akkor, ha a futamidő is véget ér a szerződés lejárta előtt.)

Nagy hitelnél csak határozatlan szerződést fogadnak el, persze itt is történhet bármi, de mégiscsak ennél van a leginkább biztosítva, hogy a következő 15-20 évben lesz jövedelmed.

2016. júl. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!