Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste baknal nehez megszuntetn...

Erste baknal nehez megszuntetni egy bankszamlat ugy ertem kukacoskodni fognak e illetve mennyi ido mire megszuntetik?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy az en regi munkahelyem szerzodesben allt az erste bankal es igy mindenki aki ott dolgozott lehetoseget kapott h nyison szamlat az erstenel be se kellett menni hozzajuk kijott egy no az ersetol a munkahelyre es aki akarta annak megcsinaltak, en is csinaltattam mivel nem volt bankszamlam na mindegy mar 1 eve felmondtam es ezek meg csak most vettek eszre hogy nem megy ra a fizetesem ettol a cegtol a szamlara, es kuldtek egy levelet hogy intezzem el hogy megint ramenjen de nem birom elintezni mivel mar nem dolgozom ott, ha nem intezem el atmodositjak a szamlamat vmi masra 35 ezer forintert ezt irtak, na most ugy dontottem nekem ne modositsanak itt semmit se bemegyek es megszuntettem na szerintetek szemetek lesznek velem ugy ertem kocsogok? a szerzodesben nincs semmi se arrol h mi tortenik ha megszuntettem gondolom semmi hisz szabad enber vok am is regota at akarok menni az otp hez mit gondoltok megprobalnak majd kicseszni velem?

2016. júl. 6. 17:58
 1/9 A kérdező kommentje:
mellesleg mi ez hogy majd ök 35 ezerert atmodositjak? de ideges lettem gyerekek
2016. júl. 6. 18:00
 2/9 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesirasert csak szetbas az ideg meg mobilrol irok am koszi ha valaszoltok
2016. júl. 6. 18:06
 3/9 anonim ***** válasza:
itt nem az idegesseg a gond, jobarat. az a gond, hogy annyi eszed nem volt hogy felhivd oket, es kerd a szamla megszunteteset, illetve megkerdezd mit kell bevinned hogy elintezd. nem az idegessegtol irsz ugy, ahogy, hanem attol, hogy funkcionalis analfabeta vagy (ugyse erted, magyarazom: az egymas utan irt betuket el tudod olvasni, csak nem erted a szavakat...).
2016. júl. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%

ja meg valami: ha alapbol ugy allsz hozza, hogy biztos 'kocsogok', meg kukacoskodnak, akkor biztos lehetsz benne hogy mindent megtesznek, hogy par tizezerre lehuzzanak.


de a leges-legnagyobb tragedia, hogy a hozzad hasonloknak szavazati joga van ebben a szerencsetlen orszagban...

2016. júl. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
74 szazalekos te hulye vagy egy minek telefonálgasson?? szamlát csak személyesen lehet megszuntetni kettö szerinted mit kéne vinnie szerzödést meg papírokat oszt jo idö
2016. júl. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hú pár dolgot itt tisztázni kell. Nem 35 ezer ft-ért minősítik át, hanem a számlavezetési díja az új számlának 990 ft-ot, de ha havi 35 ezer ft-ért tranzaktálsz a számláról (pl.: kártyás vásárlás, csoportos beszedés), akkor a számlavezetési díj csak 199 Ft.

De ha most is dolgozol valahol, akkor könnyen elképzelhető, hogy azzal a céggel is van az erstének szerződése (több ezer céggel van), így ha ezt a fizetésed odautalják az erstéhez, akkor ugyanúgy jogosult leszel a kedvezményes számlavezetésre (és valóban jó ez a kolléga/kolléga extra számlacsomag).

Ha nem tudsz odautaltatni munkabért és nem kell számla, akkor pedig megszüntetik. Meg fogják kérdezni, hogy miért, fel fogják ajánlani a munkabér utalás lehetőségét, el fogják magyarázni, hogy nem 35 ezer ft-ért minősítik át, de ha te nem szeretnéd megtartani, akkor megszüntetik. Legyen nálad személyi igazolvány, lakcímkártya és ha van bankkártyád, akkor az.

De előtte nyugodtan kérdezz rá az otp-nél, hogy milyen feltételekkel tudsz náluk számlát vezetni, nehogy rosszabbul járj.

2016. júl. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
vegre egy ertelmes valasz koszonom utolso😊
2016. júl. 6. 21:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A 19:39 -es tényleg jól leírta.


A banki munkatárs lehet, hogy megpróbál rábeszélni arra, hogy maradj ügyfél náluk, hiszen neki ez a dolga.


De a bankszámlaszerződés egy határozatlan idejű szerződés, bármelyik fél felmondhatja, ha úgy akarja.


A rábeszélési kísérlet azért nem szemétkedés vagy kukacoskodás szerintem.

Ha esetleg valami korábbi díjakat ráterheltek és a számla így mínuszba fordult, akkor joggal követelik, hogy fizesd ki, mert csak nullás egyenleggel zárnak számlát.

Természetesen ha pozitív az egyenleg (azaz pénz van rajta, nagyon köznapian szólva), akkor azt kifizetik vagy elutaltathatod oda ahova akarod.


Személyi igazolvány, lakcímkártya legyen nálad, a bankkártya is, mivel azt megsemmisítésre le kell adni.

2016. júl. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
okes koszi holnap delelott megyek majd meg soha eletemben nem voltam bankban sorszamot kell majd huzni vagy csak siman sorba allok?
2016. júl. 7. 15:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!