Ghghg kérdése:

Melyik a bankszámlaszám?

Figyelt kérdés

Nem értem mi van. A melódiáktól megkérdeztem hogy milsen számlaszám szerepel náluk mert ahogy ismerem őket biztos voltam benne hogy elírták. Azt mondták az utolsó 4 számjegyet nondhatják meg. Az 1 számmal eltér attól ami a bankkártyám hátulján van viszont én azt hittem a bankszámlaszám az a soknullával kezdődő és végződő dolog,azt használom mindig a kollégiumi díj utalásához...

Nem értem mi a fene van


2016. júl. 3. 04:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A bankkártyádon a kártyaszámod szerepel, az más.

A számlaszámodat megtalálod a folyószámla szerződésedben, netbankodban, vagy ha postán kapod a kivonatokat, ott is szerepel.

Általában 3x8 jegyű, de pl az OTP csak 2x8.

2016. júl. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Továbbá a bankszámla számod biztos, hogy nem 0-val kezdődik. (Egyébként a bankkártyád száma sem.)
2016. júl. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A legböszmébb Feri ***** válasza:
91%

Na, ezért kellene a sok hülyeség helyett érdemi munkát végezni és piacképes ismereteket oktatni az iskolában.

Bankszámla: elektronikus számla, a bankszámlaszám ennek a virtuális számlának az egyedi azonosítója. A formátuma kötött, 3x8-as számblokkokból áll (persze lehet az egyik 8-as számblokk 8 db nulla...), mely szigorú rend szerint azonosítja a bankot, a bankszámla tulajdonosát, és egyéb információkat is hordozhat. A pénzed - számlapénz formájában - a "bankszámládon van". A bankszámlád számlaszámát nyugodtan kiposztolhatod akér a f.aszbukra is, nem lehet vele visszaélni, csak utalni tudnak a részedre.

Bankkártya: kis plasztikkártya, névre szól, arra szolgál, hogy azonosítson téged, hogy jogosult vagy a bankszámla használatára. A bankkártyán nincsen pénz...

Bankkártyával lehet többek között:

- készpénzt felvenni a bankszámládról (ATM)

- fizetni a boltban, postán (PoS terminál)

- fizetni az Interneten, pl. repülőjegyet, koncertjegyet

A bankkártyádnak is van egy egyedi azonosító száma, rajta van a neved és a lejárat ideje (valid thru... hónap/év).

Van a hátulján egy 3 jegyű azonosító kód, a CCV kód; Internetes vásárlásnál a bankkártyád számát és a CCV kódot kell megadni.

A bankkártyádnak van egy PIN kódja is, ez egy biztonsági kód, nekem 4 jegyű, de lehet több is. akkor kell megadnod, ha terminálon keresztül készpénzt veszel fel, vagy terminálon keresztül fizetsz (kivéve a PayPass fizetés bizonyos alacsony értékhatárig).

Többféle bankkártya típus van: Mastercard, Maestro, Visa. Magyarországon nagyjából mindegy, milyen típusú kártyád van.

Hirtelen ennyi, remélem, elég érthető konyhanyelven írtam le. Ha valamit nem értesz, szólj.

2016. júl. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3x8 vagy 2x8 számjegy (esetleg ilyenkor a harmadik nyolcas sorozat mind nulla).

A kártyán a bankkártyaszám van rajta, az teljesen más.


Melyik banknál vagy?

Mert az első három szám a bankot azonosítja és ebből is megismerheted, hogy melyik az.



De a szerződésen, illetve a netbankban egyértelműen szerepel a bankszámlaszám, megnevezéssel.

Nem lehet összekeverni más számadatokkal.

2016. júl. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk BöszmeFeri azért nem kellene olyan bonyolult dolognak tartani ezt. Elég nyilvánvaló a kártyaszám és a számlaszám közti különbség, soha nem tanultam, de rögtön tudtam...
2016. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ne haragudjatok de ez butaság hogy 0-val nem kezdődhet, páromnak 1 éve van az ERSTE banknál számlája és neki 0 val kezdődik a számlaszáma, 8 db 0 és után még 8 másik szám és mai napig van olyan hely ahol vitatkoznak vele hogy ő buta mert ez nem lehet a szamlaszáma és ha beviszi a szerződést amint rajta van akkor le esik az alluk.
2018. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!