Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha elvesztem a bankkártyám és...

Ha elvesztem a bankkártyám és valaki megtalálja el tudja költeni a rajta lévő pénzt a PIN kódom ismerete nélkül is? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés
Nem vesztettem el, csak érdekel a dolog. Szóval van egy master card-os bankkártyám, azt tudom hogy automatából pénzt felvenni PIN kód nélkül nem tud. Viszont az interneten vissza tud élni vele, tud rendelni webáruházakból például bármit? Mert úgy tudom egy webáruház a bankkártya elején és hátulján lévő információkat kéri csak, PIN kódot nem. Szóval ez sehogy sem védhető ki, ha én elvesztem a bankkártyám, azzal mindenképp vissza tudnak élni ?
2016. jún. 21. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

igen,aliexpressen pl elég a kártyán lévő számokat beírni,tudsz rendelni. ugyanúgy tudsz egyes boltokban is fizetni érintéssel, pin kód beírás nélkül.szóval lehetséges.

DE ha valaki elhagyja és bejelenti,akkor letiltják a kártyát. és ha előtte költött róla aki megtalálta,azt könnyen vissza lehet keresni netbankon keresztül,hogy hol és mire költött. ez alapján meglehet találni a megtalálót,akár rendőrökkel is,hogyha nagy összegről van szó..szóval nem érdemes kockáztatni. én is találtam már bankkártyát. felmerült bennem,hogy fizessek valahol paypassal vele..de úgyis kiderült volna . úgyhogy inkább visszaküldtem a banknak a kártyát.

2016. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, el tudja költeni, de kicsi az esély, hogy buksz pénzt is. Ha észreveszed, hogy költenek vele, szólsz a saját bankodnak, letiltod a kártyát, és az elindít egy charge backet a tranzakciókra, amiket nem te végeztél. Beállíthatsz sms-küldést a költésekről, akkor hamar észreveszed. Vagy tartsd olyan helyen a kártyát, hogy észrevedd gyorsan, ha eltűnik. Pl. a pénztárcádban.


Ha gyorsan elindul a charge back, jó eséllyel csak a tolvaj szív, mert nem kapja meg az árut, ugyanis a kereskedő még időben leállíja a szállítást is. Ha két hetes késéssel jelzed, akkor sajnos a kereskedő szívja meg. Neki elvileg bizonyítania kell, hogy azonosította a vásárlót, nem nagyon fog sikerülni, így valszeg bukja a lóvét, meg az árut is. A címre viszont, ahová az áru ment, mennek persze a zsaruk, az elkövető kaphat börtönbüntetést, és 5 év a negatív BAR-listán (KHR) szintén garantált.

2016. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb ha sniccerrel lekaparod a kártya hátulján a 3 jegyű számot... annyit csak nem felejt el az ember. A kártya nem károsodik,így legalább nem tudják netes vásárlásnál használni. Letiltani persze ekkor is kell, és a boltban tudnak vele fizetni pinkód nélkül, ha paypass-os, de nem olyan nagy összegben.
2016. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!