Ha egy barátom ad nekem munkáltatói igazolást, rájöhet a bank?

Figyelt kérdés
Van olyan akinek bejött és így kapott kölcsönt?

2016. jún. 1. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez bűncselekménynek minősül, úgyhogy nem ajánlom.

Ha viszont a barátod ténylegesen a munkáltatód és a valós számot írja rá, akkor nem baj.


Csak mondom, hogy alapvetően ez mindkét oldalról (a barátod és a te részedről is) bűncselekmény.

2016. jún. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyébként szokták ellenőrizni, úgyhogy simán rájöhetnek.


Amúgymeg ha később derül ki esetleg, akkor rögtön végrehajtják az egész összeget, és a gatyád is rámegy, ráadásul le is csuknak.

2016. jún. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetesen rájöhet. Hitelbírálatnál azért utánajárnak az adatok valódiságának.
2016. jún. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

NAV-tól nem kérnek igazolást? Mert akkor azonnal kibukik.


De tényleg szokták ellenőrizni és igen csalást követtek el mindketten.


A barátodnak amúgy cége van? És az igazolás szerint te ott vagy alkalmazott?


Nem javaslom, hogy ilyet tegyél, bár ha nem kérnek NAV igazolást és a barátod a bank megkeresésére alátámasztja az adatok valódiságát, akkor lehet, hogy sikerül.


Amúgy a bankok telefonon szoktál lecsekkolni, nem? Vagy postai levelet küldenek a munkáltatónak?


Valaki írta, hogy ha később kiderül.

Én úgy tudom ha már megtörtént a hitelbírálat, utána nincs nyomonkövetés, későbbi ellenőrzés, ha az ügyfél rendben törleszt.

(Ezt megint nem azért kérdezem, hogy tippeket adjak. Pénzügyes vagyok amúgy, kíváncsi vagyok.)

2016. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb bank a munkáltatói igazoláson túl kér bankszámlakivonatot is, ahova érkezik a jövedelmed (ha nem hozzájuk érkezik). Emellett telefonos megkeresés alapján ellenőrzik az adatok hitelességét. Ezenfelül nem is minden cég munkavállalójának adnak hitelt, így ha a cég simlis, vagy végrehajtás van ellene, inkasszózták a számláját vagy korábban már megégette magát a bank vele, vagy egyszerűen egy túl kicsi és új cég, akkor sem adnak a munkavállalónak hitelt. De az is feltűnik a banknak, ha az adott cégtől már többet vettek fel hitelt, és te egy teljesen más kapcsolattartót jelölsz meg.

Egyébként pedig ha hamis igazolást ad ki a barátod és ez kiderül, akkor mindketten bajba kerültök.

2016. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!