Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg levonhatják a fizetés...

Tényleg levonhatják a fizetés 66 %-át is?

Figyelt kérdés
2 hitel esetén.
2016. máj. 28. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem.

A maximum, amit vonhatnak, 50%.

Akkor is, ha 2 jogosult van, akkor is, ha 5.


Viszont ha a végrehajtó úgy dönt, a bankszámládra inkasszót tehet, ekkor pedig szinte mindent vihet, csak 28500 ft-ot kell a számládon hagynia.

Ha keresel mondjuk nettó 300 ezret, akkor egy hitel esetén ebből letilt 100 ezret, 2 vagy több hitel esetén 150 ezret, de ha inkasszózik, akkor 271500-at is vihet.

2016. máj. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Köszi
2016. máj. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mikor tesznek rá inkasszót?
2016. máj. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos az első nem teljesen jól tudja, ha magas a fizetésed, akkor levonhatnak 50%-nál többet, ígyakár 66%-ot is vagy még többet. Van egy ilyen a Vht-ben:


"63. § A 61. § szerinti levonás után fennmaradó összegből korlátozás nélkül végrehajtás alá vonható a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely meghaladja az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének ötszörösét"


A jó hír, hogy ezt valamilyen okból kifolyólag nagyon eltérően alkalmazzák, többnyire nem, de hallottam már ellenpéldát is. Én is érintett voltam a dologban, de tőlem nem vontak le ez alapján többet.

2016. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

Valóban van ilyen, nem rosszul tudom, hanem biztosra veszem, hogy a kérdezőnek nincs ekkora jövedelme.

Ha több százezret vagy milliót keresne, nem lenne ilyen végrehajtási problémája, ill. tisztában lenne a dolgokkal.

Valószínűsítem, hogy egyszerű munkásember a kérdező, 100 ezres vagy az alatti jövedelemmel.

A példát csak azért írtam, hogy kerek számokkal tudjam szemléltetni, mikor mennyi lehet a letiltás.


Az öregségi nyugdíjminimum ötszöröse 142.500 ft, tehát ha azt feltételezzük, hogy 66%-ot tilt le, és ez az összeg megmarad, akkor a kérdezőnek 427.500 ft-ot kellene keresnie.


Én úgy gondolom, hogy ha valaki közel fél milliót keres, akkor nem ide ír ki egy ilyen kérdést.

Cáfolj meg, kérdező, ha nincs igazam.

De ugye nem keresel túl sokat?

2016. máj. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

"Valóban van ilyen, nem rosszul tudom, hanem biztosra veszem, hogy a kérdezőnek nincs ekkora jövedelme."


Még ha így is van, ez akkor is egy feltételezés, ami alapján nem lehet kijelenteni, hogy nem lehetséges mondjuk egy 66%-os letiltás. Azt sem tudhatod, hogy egyáltalán a kérdezőről van szó.

2016. máj. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszolók! Örülök a hozzászólásoknak, tényleg nem az én fizetésem érintett! Nagyon közeli ismerősöm szeretné tudni, akinek nettó 90 ezer a fizetése és ebből már 33% van letiltva. Most további 33%-ot fognak tiltani. Szóval száraz-kenyérre lesz neki elég! Nagyon szomorú!
2016. jún. 2. 22:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez esetben nem tilthatnak le további 33%-ot, csak további 17%-ot, azaz összesen 50%-ot.
2016. jún. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!