Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénzfelvétel németországban...

Pénzfelvétel németországban bankautomatából? Lépésről lépésre leírnátok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most jöttem ki németországba egy hónapja, az élőbeszéddel nincs gondom, de sajnos egy automatának nem tudom elmagyarázni,hogy adjon Handgeldet.. :/

S félek kicsit csak úgy odamenni, egyedül szenvedni az automatnál, hogy mi van,ha nem értem, ami ki van írva. Letudnátok nekem írni a lépéseket? Mikor melyiket kell választani?

Gondolom, mint M.O-n először bedugom a kártyát, utána kéri a pin kódom, s azután melyik a készpénzfelvétel és stb?

Köszönöm Szépen előre is a segítséget! :)



#németoszágikészépnzfelvétel
2016. máj. 26. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:

1. Bedugod a kártyát - ekkor megjelenik a képernyön két oldalt, hoyg mit akarsz csinálni: pénzt kivenni, mobilt feltölteni, a kontódon lévö összeget mutassa meg.


2. A meg felelö opciót kiválasztod és megnyomoa képernyön.


3. Kéri a PIN-t, ezt beadod


4. A kért müveletet elvégzi - a telefonnál kétszer egymás után be kell adni a telefonszámot, illetve kéri, hoyg milyen forgalmazónál vagy, a kontónál meg megkérdezi utána, hogy akarsz-e valami mást csinálni ezen kivül.


5. Ha pénzt akartál kivenni, akkor kiadja a kártyát meg a pénzt.


De nagyon egyszerü, érthetö a kezelése, minimális nyelvtudással sem problémás. (Szerintem egyszerübb, mint MO-on)

2016. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%

bedugod a kártyát

kiválasztod azt a nyelvet, amit értesz

onnan már menni fog

2016. máj. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Engem konkrétan a pénzfelvétel érdekel csak, de németül kéne nekem,hogy mit válasszak.. :) Németül letudnátok írni? Gondolom magyar nyelvet, nem ad ki, a válaszhatók közül.
2016. máj. 26. 21:30
 4/10 anonim ***** válasza:

a legtöbb német atm tud angolul is. ha azt érted válaszd azt.


amúgy az nem handgeld, hanem bargeld, gép is így írja ki

2016. máj. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2016. máj. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Angolul semmit nem tudok^^

Okés, köszönöm, majd holnap, ha kijutok a városba, akkor bepróbálkozom :)

2016. máj. 26. 21:48
 7/10 anonim ***** válasza:
a vidó az befizetés atm-nél, de a lényeg érthető szerintem
2016. máj. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
auszahlung-pin kód megadása-összeg megadása-zöld gomb-kártya kivétele-pénz kivétele
2016. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Handgeldet ne kérj, Bargeld jó lesz.

Egyébként nyilván ezerféleképpen be lehet programozni az ATM-et, de a sima készpénzfelvétel folyamata nagyjából ez:

Bitte Karte einlegen - dugd be a kártyádat

Bitte warten - várjáááá!

Sprache wählen (Sprachauswahl) - kattints rá hogy Deutsch

PIN Code eingeben - írd be a pin kódot

Wählen Sie eine Transaktion - tranzakció kiválasztása főablak

Bargeld abheben mit Beleg / ohne Beleg (vagy Quittung) - készpénzfelvétel nyugtával (mit) vagy anélkül (ohne).

Bitte gewünschten Geldbetrag auswählen - válaszd ki hogy mennyi zsé kell - pölö 50 Euro

Sonstiger Betrag - ha te akarod megadni, hogy mennyi legyen az annyi

Ha ezt a mondatot látod, ez azt jelenti, hogy az összegnek 5 ojróval oszthatónak kell lennie:

"die Summe / der Betrag muss durch 5 Euro teilbar sein"

Nah kiválasztottad, hogy 50 ojró kell, gép leadja a jelet, majd kiírja:

Bitte die Karte entnehmen - vedd ki a kártyádat

Gép számolja a pízt...

Számol...

Bameg még mindig számol...

Nah és akkor:

Bitte das Geld entnehmen - vedd ki a pénzedet.

Auf Wiedersehen - a gép elköszön (neked nem kel, mert a kamerán hülyén néz ki, hogy egy ATM-hez beszélsz)

Mehetsz a Rewe Marktba akciós Bitburgert venni (az egy sör).

2016. máj. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi, de tegnap d.u már letudtam a felvételt. :)

Reweben meg pl elfogadják a kártyám, de Normaban már nem. (poén: 1 hete még tudtam fizetni, ugyanezzel ott)

2016. máj. 28. 13:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!