Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hozzáértők kérem segítsenek!...

Hozzáértők kérem segítsenek! Kapunk így lakáshitelt?

Figyelt kérdés
A fèrjemmel kb. 7 millió Ft èrtèkben szeretnènk családi házat vásárolni.A fèrjem Ausztriában dolgozik osztrák cègnèl március óta az ottani minimálbèrre van bejelentve,èn GYED-en vagyok a kisfiunkkal havi 70 ezret keresek családi pótlèkkal ès adókedvezmènnyel együtt.Szeretnènk mèg egy gyermeket majd,a CSOK-ot is igènybe szeretnènk venni.Már utána èrdeklődtem a CSOK-ot èn tudnám igènyelni.A kèrdèsem az lenne,hogy ha csak annyi önerő lenne,mint amennyi a CSOK egy meglèvő gyermekre ès egy tervezett gyermekre,esetleg mèg pluszba egy minimális összeg sikerülne a házvásárlás?A megvásárolni kívánt ingatlan mellett nincs mèg egy amire lehetne jelzálogot tenni.Kezesek kellenek a hitelhez?
2016. máj. 23. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy így, saját erő nélkül nem működne. Hiába számít saját erőnek a CSOK az is kitettségnek számít és nem lesz meg a fedezettséged, mivel az ingatlant a forgalmi érték max. 80%-ig lehet terhelni.

Továbbá kérdéses, hogy elfogadja-e a bank a férjed külföldi minkaviszonyát a hitelhez, mert ha nem akkor már ott bukott a történet.

2016. máj. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vélem, ahol 7M Ft-ért házat lehet venni, az olyan településen van, ahol a bankok "hitelezési kedve" igen alacsony, tehát a forgalmi értékhez képest jóval több önerőt kérnek (40-50% sem ritka), mint pl nagyobb, forgalmasabb településeken.

CSOK-ot csak akkor tudtok igényelni, ha NEKED sikerül az OEP-től 180 napos TB biztosítotti jogviszonyról igazolást kérni az igénylés pillanatában. (Ha esetleg adig GYES-re mész, ez nem fog menni, de jobb lenne a TAJ számod alapján már most megérdeklődni, hogy kapnál-e megfelelő igazolást, mert nem minden GYED-es kap.


A férjed munkaviszonya nagyon rövid, egyelőre nem hitelképes. Folyószámlára kapja a bérét?


Minden szempontból gyenge a hitelezhetőségetek, ezért én hozzáértőként a tapasztalataim alapján úgy ítélem meg, hogy jelentős összegű önerőt kellene gyűjteni, másképp nem fog menni.

2016. máj. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már megèrdeklődtem,nekem kiadná az OEP az igazolást a CSOK-hoz.A fèrjem bankszámlára kapja a fizetèsèt.Az sem számít semmit,hogy kettőnk igazolt nettó keresete havi 370 ezer Ft?Kis városban,nagyobb közsègekben nèztünk ennyièrt házakat.
2016. máj. 23. 18:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ok, legyünk optimisták és találsz egy olyan bankot, amelyik hajlandó az ingatlant 70%-ig terhelni. A megelőlegező csok is teher, így ha 7m ft értékkel számolsz, akkor 4,9m lehet a hitel és a megelőlegező csok együtt. Nektek a hiányzó 2.1m Ft-ot kellene hozzátenni a 600e ft csokból és az önerőből. Ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyi a jövedelem. Az ingatlan terhelhetőségi limit miatt nem fog összejönni a vásárlás
2016. máj. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít mert, ahogy írtad a férjed csak március óta dolgozik ennél a cégnél. Nem lesz olyan bank aki ilyen rövid munkaviszonyra hitelt ad, pláne úgy nem, hogy küldöldi jövedelem. És ez még csak a probléma egyik részre, a másik az önerő.
2016. máj. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kieg az előzőhöz. Van olyan bank, ahol a megelőlegező csok nem számít tehernek, de ők pont nem fogadják el a külföldi jövedelmet. (Unicredit)
2016. máj. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A hitelképesség néhány hónap múlva összeállna, de kellene kb 1,5m ft önerő is.
2016. máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mi a helyzet a szabad felhasználású jelzáloghitellel?
2016. máj. 24. 13:00
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Szabadfel. hitelt az kap, aki fel tud mutatni egy saját, vagy valamelyik rokona lakását, ami a fedezet lesz és arra igényel hitelt. Mivel azt írtad, nincs még egy fedezet, így szabfel hitelt nem is tudnál igényelni, de egyébként sem lenne értelme, mert drágább és szigorúbb a feltétele, mint a lakáshitelnek.


Ha van a családban valakinek még egy lakása, amire jelzálog kerülhet, akkor van esélyed vásárolni, vagy önerőt kell még összerakni. Más lehetőséged nincs.

2016. máj. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!